Česká policie jde po pirátech, kteří na internetu vysílají sportovní přenosy

11

Digi CZ spolupracuje s policií na dopadení uživatelů, kteří na internetu neoprávněně vysílají sportovní přenosy, ke kterým má výhradní práva. Policie již zahájila trestní stíhání několika osob na Vsetínsku, Karvinsku a Kladensku. Další oznámení jsou podle advokátní kanceláře zastupující operátora na cestě.

Pachatelům trestného činu porušení autorského práva a práv souvisejících s právem autorským podle § 270 trestního zákoníku hrozí až 2 roky odnětí svobody; pokud tak činí ve značném rozsahu nebo kvůli pravidelnému výdělku, pak až 5 let odnětí svobody,“ uvádí Digi CZ.

TIP: Velké srovnání českých IPTV

S jedním pirátem se společnost v lednu dohodla mimosoudně. Souhlasil s písemnou omluvou a zaplacením náhrady škody ve výši desítek tisíc korun. Kanály Digi Sport v Česku exkluzivně vysílají zejména fotbal z nejprestižnějších evropských soutěží, firma ale ale drží práva i na tenis nebo závody na ploché dráze Speedway Grand Prix. Digi CZ vysílá na satelitu (Digi TV) a přes internet (Digi2Go).

Vlastněné sportovní licence Digi CZ
Sport Soutěž
fotbal Premier League
Sky Bet Championship
FA Cup
Scottish Premiership
La Liga
Bundesliga
Serie A
motorsport FIM Speedway GP
tenis Davis Cup
Fed Cup
ATP World Tour

 

Česká policie jde po pirátech, kteří na internetu vysílají sportovní přenosy
Ohodnoťte tento článek!
1.7 (33.2%) 103 hlasů

11 KOMENTÁŘE

   • Pane Václavíku, Vy jste študovaný člověk, vždyť Vy přece víte, že Česká policie nechytí ani rýmu, když ji nevypomůže malý český práskač, ale hlavně … Vy si fakt myslíte že někoho zajímají čeští čučkaři? Ne, nezajímají, streamy v kvalitě krasohledu opravdu nikoho netrápí a na ty velké hráče, co dělají pořádné streamy, nebo to jedou rovnou ze satelitu na sdílených kartách, na ty nemá PČR žádné direktiva, takže nadpis „Česká policie jde po pirátech, kteří na internetu vysílají sportovní přenosy“ působí skutečně hodně úsměvně. Kdyby to psal pan Urban, tak OK, ten je naivní jak patnáctka, ale k Vám mi to vůbec nepasuje. Myslím že není dobré věřit všemu co řeknou někde v televizi (klidně i veřejnoprávní) …. a kromě toho, kdo ty zápasy chce vidět, tak si tu cestu vždycky najde, takže těch pět troubů co se tady v téhle zemi pokoušejí o „pirátství“, je prd do šumavských hvozdů a nevyřeší to absolutně nic ….

    • Společnost, která za spoustu milionů nakoupí exkluzivní práva, nepovažuji za malého práskače. Ta firma se brání, chrání své investice. Dohledat nelegální vysílatele z Česka není zase takový problém, jen si doteď mysleli, že na ně nikdo nemůže, když jsou malé ryby.

     Takoví ale nadělají více škody, protože ty přenosy mohou sledovat stovky nebo tisíce lidí. Card sharing je skoro nevystopovatelný a hlavně u něj by museli řešit individuální případy.

     • Dohledat nelegální vysílatele z Česka není problém za předpokladu, že jsou to neschopní pitomci, kteří svoje chování neumějí maskovat a dělají to veřejně, pro každého, kdo jde zrovna kolem. Takoví si ani nic jiného nezaslouží. Na druhou stranu si všechny tyhle firmy, které nenabízejí obsah velkoobchodně, nic jiného nezaslouží. Lidé nemají chuť platit si 3 IPTV jenom proto, aby mohli sledovat to, co je baví.
      Fajn je aspoň to, že se dá většinou IPTV sledovat na více zařízeních, takže můžeme svoje přístupy sdílet a tak „všichni mají všechno“, i když v rozporu s podmínkami.

    • +1
     Souhlas. Taky jsem si o tom hned myslel svy. Vzdyt to tam nemusel vypisovat, ceska policie chytila nekolik nactiletych streameru, ktere nekdo napraskal. A bez ohledu na to, ze se studentici bavili necim nelegalnim, neni praskani in a nikdy nebude, takze nebyl duvod te praskacske firme delat reklamu.

    • Skoro v každém článku píšeme o nějaké firmě, každý text tak lze chápat jako reklamu.

     Ten případ Digi CZ jsme napsal, protože pirátství je obecně čtené téma a hlavně tady jde o něco nového. Doposud se pořádal hon na filmové a softwarové piráty. Tady snad poprvé vidím, že jde o licence na sportovní přenosy.

 1. Už jen chybí, aby výhradní práva na konkrétní 5.-10. minutu měl někdo jiný než na zbytek zápasu. Přijde mi vrcholně ubohé, když třeba olympiáda se prodává po jednotlivých závodech/zápasech. Čím otevřenější a digitálnější svět, tím více geografických blocků a výhradních práv na digitální obsah na nějakém území. Bude trvat dlouho, než zase přijdou na to, že nikdo nebude předplácet 20 balíčků sportovních kanálů, aby se mohl dívat na konkrétní fotbalovou ligu. A dalších 20 na hokejovou a dalších 20 na tenisovou.