Dnes je poslední den, kdy můžete bezplatně přejít na Windows 10

0

Připomínám, že dnes můžete naposledy získat nárok na bezplatný upgrade na Windows 10 na vašem stávajícím zařízení s Windows 7 či Windows 8.1. I kdybyste zatím Desítky používat nechtěli, vyplatí se je na daném zařízení aktivovat a instalaci provést později. Co dodat? Především bych vás odkázal souhrnný článek k upgradu, který, doufejme, odpoví na všechny vaše otázky, jež byste k přechodu na Desítky mohli mít.

Upgrade na Windows 10

Po 29. červenci Microsoft stáhne nabídku vyzývající k upgradu, což patně řada lidí ocení. Microsoft v průběhu rohu nabídku několikrát změnil a stále více tlačit na pilu. Jak jsem již uvedl, někteří lidé se mohou oprávněně cítit podvedeni či donuceni k instalaci. Přesto máte čas – jeden měsíc po provedení upgradu se můžete snadno vrátit se k přechozí instalaci, takže tak učiňte, pokud vám Windows 10 nevyhovuje. Redmondští si ostatně v souvislosti s (přehnanou) propagací upgradu vysloužili také soudní žaloby.

Poškodil tím rovněž pověst samotných Desítek, což je, myslím, škoda. Je to lepší systém než Sedmičky i Osmičky. Přesto se firmě povedlo dostat systém na 350 milionů počítačů. V tuto chvíli by to už mohlo být ke 400 milionů. Ano, cítíme, že Microsoft mířil výš. I kdyby tomu tak bylo, 350 milionů zařízení s Windows 10 za jeden rok není vůbec špatný výsledek. Ne všechny instalace jsou upgrady, ne všechno jsou počítače. Ale i tak. Tolik k rekapitulaci. Pokud tedy chcete, máte poslední možnost získat Desítky zadarmo.

Nabídka otevřených oken dostupná pod zkratkou Alt+Tab

Dnes je poslední den, kdy můžete bezplatně přejít na Windows 10

Ohodnoťte tento článek!