Doogee ukazuje jiný způsob, jak udělat „bezrámečkový“ mobil

9
Prototyp Doogee Mix 4
Prototyp Doogee Mix 4 (zdroj: Mrwhosetheboss)

Boční rámečky už jsou od dob Galaxy S6 Edge minulostí, výrobci teď hledají optimální design, jak se na mobilech zbavit i čela a brady. Samsung stále volí konzervativní řešení, Apple, Huawei, Asus nebo OnePlus sázejí na výřez v displeji, do kterého integrují přední foťák, sluchátko a senzory.

Čínské Vivo letos ukázalo telefon Apex, kde displej zabírá 98 % přední strany a rámečky jsou ve všech stranách konstantní a velmi tenké. Foťák se ale musí z těla vysouvat jako periskop.

Jiná čínská společnost Doogee volí alternativní podobu. U telefonu s názvem Mix 4 by mohla využít podobnou výsuvnou konstrukci, jako měl BlackBerry Priv. Mobil by byl složen ze dvou částí, nahoře bude pouze displej s minirámečky, pod ním na kolejničkách „zbytek“ telefonu. K foťáku nebo sluchátku se uživatel dostane tak, že displej vysune směrem dolů.

Jak by to mohlo vypadat, ukazuje youtuber Mrwhosetheboss, kterému Doogee poslalo prototyp, nebo přesněji spíš jen nefunkční maketu. Doogee Mix 4 prý bude obsahovat čtečku otisků integrovanou v displeji, neznámý čipset Snapdragon a cena bude do 300 dolarů. Jestli se ale telefon někdy skutečně začne prodávat (a bude vypadat stejně jako prototyp), za to bych tedy ruku do ohně nedal.

Doogee ukazuje jiný způsob, jak udělat „bezrámečkový“ mobil
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

9 KOMENTÁŘE

  • Neříkám, že je to perfektní řešení, to určitě ne. Ale při zachování rozumné selfie kamery (což bude hromada lidí vyžadovat) a bez nějakých vykousnutých displejů moc dalších alternativ není. Pořád mi to připadá mechanicky daleko odolnější než řešení u ZTE Axon M.

   • Libil se mi ten koncept mobilu s vysuvnym selfie fotakem. Jinak to bylo monoliticke telo bez ramecku. Je fakt ze to neresi porad senzory priblizeni a reprak. Kinak ocekavam, ze do par let se to vse vyresi bez mechaniky a vykrojenych displeju.

    • Na tenhle koncept jsem pozapomněl, ale mám pocit, že kritika tím nebyla úplně nadšená (tedy provedením). „Přenos kostí“ řeší sluchátko a senzor přiblížení by určitě šel založit na nějakém jiném principu než dosud (ač těžko říct jestli se stejnou přesností). Chybí senzor okolního osvětlení, který nutně vyžaduje umístění mimo displej, možná by šel s podobnou efektivitou přemístit na horní stranu telefonu.
     Mě osobně je selfie maximálně fuk, takže s výše uvedeným bych se 100% spokojil, nepotřebuju ani „telefon s erekcí“. 🙂

     • Cokoli výsuvného je u tak tenkých telefonů, jaké jsou dnes, odsouzeno k velmi rychlé smrti.
      Senzory jsou na čelní straně nezbytné, protože třeba kvůli regulaci jasu tě nezajímá, jak svítí slunce na horní hranu, ale na tu čelní stranu, kde máš displej. Většinu času je dokonce ta horní hrana už ve stínu, zatímco na displej ti pere slunce.
      Nejrozumnější řešení je design á la Samsung, tedy minimalizace rámečků, ale přesto nějaké zachování.