Stabilní „Chredge“ je možná blízko. Při instalaci nevratně nahradí původní Edge

Když pomineme zmatek v názvech, je situace docela přehledná. Nový Edge oficiálně vydán nebyl, ale probublává na povrch. Skrývá jen jedno překvapení.

7

V tomto roce sledujeme průběh vývoje nového Edge založeného na Chromiu prostřednictvím veřejných testovacích vydání prohlížeče. V srpnu byla oficiálně uvolněna betaverze, takže bylo zřejmé, že se ostré vydání přiblížilo. Navíc už o betaverzi Microsoft prohlásil, že ji považuje za dostatečně připravenou pro každodenní použití.

Instalační program, který by měl instalovat stabilní vydání „Chredge“, unikl před nějakou dobou. Čerstvě ale byla objevena stopa, která naznačuje, že je ostrý start prohlížeče opravdu na dosah. Redaktor Techdows si všiml, že se relativně lidský odkaz pro stažení stabilního Edge přímo z webu Microsoftu objevuje ve výsledcích vyhledávání na Googlu na dotaz „microsoft edge stable“ objevuje.

Takový typ odkazů je firmou běžně používán na webech pro veřejnost. Odkaz je funkční a můžete si přes něj stáhnout Edge 78. Pokud jste instalaci nakloněni, dejte si pozor na jednu věc. Zatímco dříve uvolněné testovací edice nainstalujete jako běžné programy a jako takové je zase můžete odebrat, stabilní edice „Chredge“ nahrazuje původní Edge s vykreslovacím jádrem EdgeHTML. Akce je nevratná, nový Edge nelze odinstalovat, starý Edge nelze znovu přivolat. Jedině pokud máte k dispozici zálohu.

Odkaz pro stažení stabilního Edge je přístupný z vyhledávače Google

Aktuálně platí, že kanály s betaverzí a stabilní verzí nabízí stejné sestavení prohlížeče. Pokud se necítíte na experimenty, můžete v tuto chvíli zvolit bezpečnou cestu a nainstalovat si raději oficiálně vydanou betaverzi z webu www.microsoftedgeinsider.com. Joe Belfiore dříve uvedl, že konečné vydání Edge očekává koncem roku, případně začátkem dalšího.

Zdroj: Techdows

Stabilní „Chredge“ je možná blízko. Při instalaci nevratně nahradí původní Edge
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. Hm, redaktor si všimnul… Asi podobný oddíl jako cnews. Ten odkaz funguje hodně dlouho, vím o něm minimálně dva měsíce. Mám ho i na webu. Akorát já tam místo en mám cz a řeším jestli je lepší používat cz nebo cs 🙂 … a tu se dá vygenerovat odkaz na offline instalačku: https://32767.ga/edge/

  2. škoda že MS to vzdal, zůstává jen FF. Totalita Google je děsivá, prosazuje se všude a i u jednoduchých operací když se použije jiný prohlížeč tak to hlásí neaktuálnost a povolí jen mobilní okleštěnou verzi. Jak uživatelé jásali že dominance IE mizí tak si neuvědomili že Google Chrome nerozbíjí monopol, jen jej nahrazuje…

    • Těším se, až se Google v Chromu vytasí s vylepšenými skiny (tj. nejen barvičky, obrázek na pozadí, ale i tvary, styl nastavení, atd.). Vytvoří pár volitelných skinů jako Edgium nebo Operium, které budou vypadat na chlup stejně jako nový Edge či Opera. Navíc do něj zakomponuje něco, co bude sloužit jako účinnější způsob identifikace prohlížeče než dosavadní User Agent string. Přičemž tou částí kódu neobohatí Chromium, jen svůj Chrome. No a teď Chrome bude moci vypadat stejně jako Edge, fungovat bude stejně jako Edge, ALE Chrome bude navíc správně fungovat s GMailem a dalšími Google službami a stránkami. Tak proč vlastně ten Edge používat? Microsoft i všichni, kteří hrrr přesedlali na Chromium, se budou moci klouzat…

    • Ja teda používam už dosť dlho Vivaldi a predtým som bol celé roky na Opere, ale ten Edge vôbec neni špatny prehliadač. Rozhodne je rýchlejší a pocitovo užívateľský “hľadši”, ako spomínané. Google Chrome ale používať nechcem, pretože vo Vivaldi mám bežne otvorených súčasne cez 20 tabov a stále dostatok pamäte na Lightroom a nejakú hru bez toho, aby som niečo musel zatvoriť. Software od Google zere vykon snáď všade, ako aj cely ich Android, kde už zariadenia do 250 EUR musia mat 6GB RÁM, aby sa to vôbec rozumne hýbalo.