Vzniká mobil s Windows 10. Dokonce spustí aplikace pro Android

2
emperion nebulus 1600
Emperion Nebulus

Těžko věřit, že bychom se ještě někdy dočkali mobilu s Windows. I Microsoft nad okenním systémem pro smartphony zlomil hůl a jeho odvážný Surface Duo běží na Androidu. Před pár měsíci ostatně skončila podpora Windows 10 Mobile. Jenže britská firma Emperion, o které donedávna nikdo neslyšel, jde proti proudu a telefon s Desítkami chce začít letos prodávat za 549 liber (16 400 Kč).

Novinka s názvem Nebulus běží na desktopové verzi Windows 10, byť té určené pro ARMové čipy (zřejmě pro Snapdragon 850). Intel by možná byl vhodnější, jenže jeho procesory pro mobily…, to je vlastně stejně nešťastný příběh jako mobilní verze Windows. Emperion mimochodem slibuje, že telefon dokáže nativně (bez emulace) spustit i aplikace pro Android, ať už to znamená cokoli.

emperion nebulus
Emperion Nebulus

O Nebulu pak už víme jen to, že nabídne 6,19″ displej, 128GB úložiště s možností rozšíření pomocí karet, 6000mAh akumulátor, přední 10,5Mpx a dva zadní 13Mpx foťáky. K mobilu půjde přes USB-C nebo bezdrátově přes Wi-Fi/Miracast připojit displej a díky Continuu jej bude možné používat také v desktopovém režimu.

Záhadou jsou telefonní funkce. Výrobce mluví o volání i SMS, avšak desktopové Desítky to nepodporují. Emperion Nebulus tak ve skutečnosti může být jen malý tablet s LTE modemem. Na výsledek si ale budeme muset ještě pár měsíců počkat. Pokud tedy nejde o podvrh. Firma působí nedůvěryhodně, zatím ani nemá žádný web (jen profil na Twitteru) a zveřejněný obrázek mobilu vypadá jako lajdácká práce ve Photoshopu.

Zdroj: Emperion via Windows Central

Vzniká mobil s Windows 10. Dokonce spustí aplikace pro Android
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 8 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak ono kdyby se toho nekdo chytil doopravdy a udelal mobil s klasickymi Windows 10 + aplikace na telefonovani + emulator Androidu a jeste to stalo do 20.000 Kc, tak do toho jdu okamzite.
    Tohle uplne duveryhodne nevypada, ale rad se necham prijemne prekvapit.

  2. Už před mnoha lety vyráběli Čínani “dual-boot” tablety, na kterých se daly spouštět Windows 10 i Android podle potřeby – běželo to tenkrát na mobilních procesorech Intel (např. x5-Z8350) . Protože od té doby šel výkon procesorů i velikost pamětí pro ukládání dat razantně nahoru, a zároveň MS rozvíjí Windows pro Arm, tak mě spíš zaráží, že na tuto možnost přišla nějaká západní firma až takto pozdě 😉

    P.S. Jako příklad takového tabletu lze uvést: Chuwi Hi10 Pro, Windows 10/ Android 5.1 Dualboot