Empétrojková zombie ožila: Vychází nový Winamp 5.9 s podporou Windows 11 a podcastů

4
Winamp
Winamp
-
Zdroj: Depositphotos

Winamp se po mnoha letech dočká nové verze. Kdysi populární přehrávač hudebních souborů formátu MP3 vznikl před čtvrtstoletím a v podstatě skončil v roce 2013.

Winamp poprvé vyšel jako shareware v roce 1997. Vytvořil jej programátor Justin Frankel a založil kvůli tomu firmu Nullsoft. Winamp se stal brzy synonymem formátu MP3. Firmu pak odkoupilo AOL za 80 milionů dolarů, ale v roce 2013 vývoj přehrávače v podstatě zrušilo.

Majitelem již mrtvého Winampu se později stala společnost Radionomy za cenu odhadovanou mezi 5 a 10 miliony dolarů. Za celou dobu však přišla jen Winampem 5.8 beta kvůli kompatibilitě s novými verzemi Windows. Před necelým rokem jsme psali o tom, že Radionomy nabírá programátory, a že se tedy zřejmě bude něco dít.

„It Really Whips the Llama’s Ass“

Nyní trochu překvapivě vyšla verze 5.9 jako release candidate 1 (sestavení 9999), takže velmi brzy by měla vyjít nová finální verze. Winamp 5.9 bude mít podporu Windows 11, kodeku VP8 a vylepšenou podporu podcastů.

Winamp 5.9 novinky
Winamp: novinky ve verzi 5.9 (obrázek: Cnews)

Na nepřehledném webu Winampu je sice stále odkaz ke stažení staré verze 5.8, ale po klepnutí se stáhne již nová verze 5.9. Stahovat můžete přímo zde.

Zdroj: Winamp via Computerbase (DE)

Empétrojková zombie ožila: Vychází nový Winamp 5.9 s podporou Windows 11 a podcastů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Mne funguje Winamp 2.91 vo Windows 10 21H2 a nechce sa mi veriť, že vo W11 by nefungoval. Takže upgrade na novú verziu ma neláka a stará funguje podľa mojích očakávaní. Čo viac po prehrávači hudby čakať (než to, čo ponúka tá stará verzia)?