V září Facebook některým aplikacím ukazoval fotky, k nimž neměly mít přístup

Sociální síť odhalila chybu, kterou trpěla v září a která se dotkla necelých 7 milionů uživatelských účtů.

0
Facebook
Facebook

Na největší online sociální síti, kterou denně použije téměř 1,5 miliardy lidí, byla objevena a vyřešena chyba týkající se fotografií. Některé aplikace získaly přístup k více fotkám, než by správně měly mít. Týkalo se to až 1 500 aplikací od 876 různých vývojářů a vývojářek, jež využívají přihlašování přes Facebook.

Správně měly získat přístup k fotkám na zdi, mohly však přistupovat např. i k příspěvkům ve Facebook Stories nebo na Marketplacu, ale také ke snímkům, které jste na síť nahráli, ale nezveřejnili. Dotčeny byly aplikace, kterým jste schválili přístup ke (nějakým) snímkům, netýkalo se to tedy zcela nesouvisejících aplikací.

Problém trval od 13. do 25. září 2018 a v součtu postihl 6,8 milionu uživatelských účtů. Facebook se brání tím, že příslušným aplikacím schválil přístup k API. S jejich tvůrkyněmi a tvůrci hodlá spolupracovat, aby případné fotografie, které jim nenáleží, odstranili. V tomto týdnu začne Facebook distribuovat nástroj, aby si mohli ověřit, zda jejich aplikace patří k postiženým. Jedince, jichž se situace dotkla, rovněž informuje.

Připomínám, že v září Facebook odhalil rozsáhlejší problém, kdy byly zcizeny přístupové tokeny k 50 milionům účtů.

Ohodnoťte tento článek!