Facebook každý den používá již 1,5 miliardy lidí

6
Mapa Facebooku
Mapa Facebooku

Firma Marka Zuckerberga je na tom lépe než kdy dřív. Počet uživatelů nepřestává růst, pozitivní jsou i finanční ukazatele. Facebook ve třetím čtvrtletí utržil 13,5 miliardy dolarů (33% meziroční nárůst), čistý zisk činil 5,1 miliardy, což je o 9 % více než loni. Jen zhruba 200 milionů přiteklo do firemní kasy z přímého prodeje a mikroplateb, zbytek má na svědomí reklama. Z toho 92 % inzertních příjmů pochází z mobilů.

Meziročně vzrostl počet uživatelů o deset procent. Sociální síť navštíví alespoň jednou za měsíc 2,27 miliardy uživatelů, 1,49 miliardy na Facebook chodí každý den. Firma nově změnila metodu výpočtu uživatelské základny, jinak by měl v obou případech asi o 15 milionů vyšší čísla. Zajímavé je, že v Evropě již druhý kvartál po sobě počet uživatelů poklesl.

Facebook počet uživatelů Q3 2018
Facebook roste počet uživatelů všude kromě Evropy (Q3 2018)

Firma rovněž uvedla, že alespoň jednu z jejích služeb (Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp) každý měsíc používá 2,6 miliardy lidí a denně pak 2 miliardy.

Další informace o finančních výsledcích Facebooku přineslo Euro.cz.

Facebook každý den používá již 1,5 miliardy lidí
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Facebook muze mit i pozitiva pokud se pouziva rozumne. Tematicky se tam daji najit spriznene skupiny, atd. Tudiz tady je to v pohode. Pruser nastava v moemente, kdy se tam dava prilis mnoho soukromych veci a vypne se mysleni…potazmo se jedinci na zobrazovani novinek a jinych ptakovin stavaji zavisly..