Festival SXSW oslavil 30. narozeniny. Stáhněte si bezplatně 7,86 GB hudby

Kdo říká, že se za hudbu musí platit? Je řada zajímavých menší umělců a umělkyň, kteří se propagují na festivalu SXSW. Jako každý rok si smíte stáhnout obří balík festivalové hudby zcela zdarma. Tolik muziky vás spolehlivě na dalších 12 měsíců podrží.

0
Systema Solar na SXSW Music 2016
Systema Solar na SXSW Music 2016 (Foto: Tim Strauss)

Opět proběhl jeden z největších festivalů vůbec a vy si díky tomu můžete jako každý rok stáhnout nemalý objem hudby zcela zdarma a legálně. South by Southwest (SXSW) se koná v Austinu každoročně již od roku 1987. Letos tudíž oslavil 30. narozeniny. Tento ročník však v objemu vyprodukované hudby nebyl rekordní.

Hudební část festivalu se koná od 13. do 19. března.

Rekordním zůstává loňský ročník, jehož výstupem se stal více než 10GB balík empétrojek plný kousků od méně známých umělců a umělkyň. Zmíněný objem dat vytvořilo 1 593 skladeb. Jakou bilancí se může chlubit letošní ročník SXSW? Zdarma dostupných a autorským zákonem nechráněných skladeb se sešlo 1 201 a celkem zabírají 7,86 GB digitálního prostoru. Jako každý rok můžete stahovat celý balík pomocí výměnné sítě BitTorrent.

Alternativy ke stažení torrentu

Protože se ne každý nadšeně pohrne do stahování obřího balíku, můžete využít modernější možnosti. Celý seznam stop je dostupný mj. na Spotify. K dispozici je také 24 hodin vysílající rádio SXSWfm, které si poslechnete přímo v prohlížeči, na Mixcloudu nebo v mobilních aplikacích pro AndroidiOS. Rádio si lze nastavit i jako budík, takže vás každý den probudí úplně nová hudba z různých koutů světa.

Výběr toho nejlepšího si pustíte také na YouTubu. Tam naleznete dále videa z akce a související s festivalem.

Ohodnoťte tento článek!