Firmy budou potěšeny. Firefox 60 bude podporovat zásady skupiny

Ti, kdo spravují ICT ve firmách, budou moct usměrnit Firefox pro Windows pomocí podporovaných pravidel.

3
Firefox Aurora
Ilustrační foto

Jedno z vylepšení, které Mozilla plánuje pro Firefox, domácí uživatele a uživatelky ponechá chladnými. Zato by mělo výrazně potěšit firmy a organizace, neboť se chystá podpora zásad skupiny (Group Policy), jak si všiml Martin Brinkmann. Skrze tyto zásady mohou správkyně a správci omezovat chování softwarů tak, jak to vyhovuje jim. Obvykle jde o nastavení přísnější.

Poprvé se s podporou zásad skupiny setkáme ve Firefoxu 60, jenž by měl vyjít 9. května – současně půjde o nový přírůstek do rodiny ESR. K zásadám podporovaným v uvedené verzi prohlížeče budou patřit mj. možnosti zakázat integrovaný Pocket, zabránit přístupu na stránky about:profiles a about:support.

Také aplikaci např. zakážete aktualizování nebo ukládání historie prohlížení a formulářů. Pakliže vás problematika zajímá, můžete na Bugzille sledovat přehled implementovaných a dnes plánovaných zásad skupiny pro Firefox 60. Časem se seznam bude rozrůstat. Pro komplexní přehled nad implementací zásad skupiny sledujte metazáznam 1433173.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

 1. Správkyně a správci budou moci pomocí zásad skupiny řídit firefoxy a firefoxky.

  Zajímalo by mě jedno – to děláte proto, abyste poukázal na debilitu takových vyjádření – nebo fakt věříte na genderovou rovnost a budete rodit v Plzni, aby vás tam mohla natočit TV Nova?

  • Autor vůbec netuší, že existuje generické maskulinum.
   Mám spíš pocit, že chce být výjimečným, ale taky je možná placený od počtu slov/znaků.
   Hlavně ale máme štěstí že nepíše o těhotných mužích, o chiruržkách, psychiatryních a majorkách.
   Teď nedávno byla Sexmise – „Liga tě brání! Liga radí! Liga tě nikdy nezradí!“ Dobrý film, ale nic se nesmí přehánět.