Firmy budou potěšeny. Firefox 60 bude podporovat zásady skupiny

Ti, kdo spravují ICT ve firmách, budou moct usměrnit Firefox pro Windows pomocí podporovaných pravidel.

3
Firefox Aurora
Ilustrační foto

Jedno z vylepšení, které Mozilla plánuje pro Firefox, domácí uživatele a uživatelky ponechá chladnými. Zato by mělo výrazně potěšit firmy a organizace, neboť se chystá podpora zásad skupiny (Group Policy), jak si všiml Martin Brinkmann. Skrze tyto zásady mohou správkyně a správci omezovat chování softwarů tak, jak to vyhovuje jim. Obvykle jde o nastavení přísnější.

Poprvé se s podporou zásad skupiny setkáme ve Firefoxu 60, jenž by měl vyjít 9. května – současně půjde o nový přírůstek do rodiny ESR. K zásadám podporovaným v uvedené verzi prohlížeče budou patřit mj. možnosti zakázat integrovaný Pocket, zabránit přístupu na stránky about:profiles a about:support.

Také aplikaci např. zakážete aktualizování nebo ukládání historie prohlížení a formulářů. Pakliže vás problematika zajímá, můžete na Bugzille sledovat přehled implementovaných a dnes plánovaných zásad skupiny pro Firefox 60. Časem se seznam bude rozrůstat. Pro komplexní přehled nad implementací zásad skupiny sledujte metazáznam 1433173.

Firmy budou potěšeny. Firefox 60 bude podporovat zásady skupiny
Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

 1. Správkyně a správci budou moci pomocí zásad skupiny řídit firefoxy a firefoxky.

  Zajímalo by mě jedno – to děláte proto, abyste poukázal na debilitu takových vyjádření – nebo fakt věříte na genderovou rovnost a budete rodit v Plzni, aby vás tam mohla natočit TV Nova?

  • Autor vůbec netuší, že existuje generické maskulinum.
   Mám spíš pocit, že chce být výjimečným, ale taky je možná placený od počtu slov/znaků.
   Hlavně ale máme štěstí že nepíše o těhotných mužích, o chiruržkách, psychiatryních a majorkách.
   Teď nedávno byla Sexmise – “Liga tě brání! Liga radí! Liga tě nikdy nezradí!” Dobrý film, ale nic se nesmí přehánět.