Firefox dá Flashi sbohem koncem ledna. Jenže flashový obsah od Nového roku stejně nespustíte

5
Adobe Flash
Adobe Flash
-
Zdroj: Adobe

Mozilla oznámila, jak to bude s Flashem ve Firefoxu. Z prohlížeče bude podpora Flash Playeru definitivně vyřazena ke dni 26. ledna 2021. V tento den by totiž měl vyjít Firefox 85, jenž už nenabídne žádnou možnost, jak obsah ve Flashi zobrazit. Posledním vydáním, které ho ještě bude podporovat, se zanedlouho stane Firefox 84.

Lze říci, že Mozilla nechávala cestu ke flashovému obsahu otevřenou tak dlouho, jak to jen šlo. Standardně se prohlížeč už nějakou dobu tváří, že Flash neexistuje, ale zatím je možné, abyste jej v případě potřeby zobrazili. Adobe už před třemi roky předeslalo, že vývoj a podporu Flashe ukončí v roce 2020. Před pár měsíci upřesnilo, že se tak stane úplně na konci roku.

Webové technologie vypěly natolik, že byl Flash postupně vyřazen ze hry. Navíc ho trápila mnohá slabá místa v zabezpečení, pro prohlížeče pak kromě zadních vrátek představoval prvek, jenž snižuje stabilitu. Prohlížeče kvůli němu více padaly. Flash Player po skončení životnosti, tj. po 31. prosinci 2020, flashový obsah už vůbec nespustí.

Zdroj: Adobe | Future Releases

Firefox dá Flashi sbohem koncem ledna. Jenže flashový obsah od Nového roku stejně nespustíte
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Vzhledem k tomu, že dnešní online aukce nebyla soudem schválena, tak už podle mého nezbývá prakticky nic, co by MF jako celek zachránilo. Příznačně to konstatuje i znalecký posudek, kde se mimo jiné píše. „Vzhledem k výše popsaným rizikům – nerentabilita, nízká likvidita a vysoká zadluženost jsme
    názoru, že Mladá fronta nesplňuje princip going concern a netvoří hodnotu.“
    Rozkouskování MF nic neřeší a dle toho jak jednala insolvenční správkyně, tak tomu ani není nakloněna.

  2. U flashe je blbý to, že spousta IT technologií v něm má napsaný management, takže nakonec člověku nezbude, než to nějak bastlit anebo upgradovat, protože výrobce už samozřejmě má nové produkty a ty staré pár let už nepodporuje.