Firefox Send v ostrém provozu. Sdílejte bezpečně soubory o velikosti až 2,5 GB

Mozilla nabízí službu Firefox Send, jež slouží pro jednorázové sdílení souborů. Data jsou šifrovaná a dostupná jen po omezenou dobu. Podmínky určujete vy při nahrávání.

1

Chcete své soubory někomu poslat přes internet s tím, že by mělo být maximálně chráněno vaše soukromí a měla by vám být umožněna kontrola nad sdílenými daty? O službě Firefox Send jste už možná slyšeli, až v březnu 2019 však byla uvedena do ostrého provozu. Pilotní testování přitom začalo v létě 2017.

Na soukromí zaměřená služba teď bez registrace podporuje posílání souborů až o velikosti 1 GB. Jestliže se zaregistrujete, můžete posílat soubory velké až 2,5 GB. Běží ve webovém prohlížeči, nemá suplovat cloudová úložiště jako Dropbox a spol. Mozilla se angažuje v otázkách soukromí uživatelů a uživatelek na internetu, tudíž slouží jako určitý garant důvěryhodnosti služby.

Brzy se ale dočkáme i aplikace pro Android.

Služba Firefox Send charakterizují následující funkce:

  • přenášená data jsou šifrovaná takzvaně end-to-end (tj. ani Mozilla nevidí obsah nahrávaných dat),
  • data jsou dostupná ke stažení (rozumějte uložená v cloudu) jen po omezenou dobu,
  • stažení může být ochráněno heslem.

Konkrétně při nahrávání vybíráte jednak počet stažení (jedno až sto), jednak dobu dostupnosti souborů (5 minut až 7 dní). Jakmile dojde k vyčerpání limitu jedné z těchto podmínek, soubor přestane být dostupný. Firefox Send jich navíc najednou pojme více, dostupné pak jsou pod jedním odkazem, který nasdílíte komukoli potřebujete. V takovém případě z vašich souborů vytvoří jeden archiv.

Firefox Send v ostrém provozu. Sdílejte bezpečně soubory o velikosti až 2,5 GB
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92.31%) 13 hlasů

1 komentář