Fitbit láká sportovce. Hodinky Ionic mají GPS, vodotěsnost a hudební přehrávač

0
Fitbit Ionic

Momentální světová dvojka v prodeji nositelných zařízení představila chytré hodinky Ionic. Primárně jsou určeny pro sportovce, novinka Fitbitu má ale širší využití. Firma například letos uvedla vlastní platební službu Fitbit Pay, která může nahradit karty v bezkontaktních terminálech. U nás ale podle oficiálních informací nebude Pay spuštěn dříve než v příštím roce, takže tato vychytávka Fitbitu bude Čechům odepřena.

Ionic obsahují dotykové LCD o úhlopříčce 1,42″ a rozlišení 348 × 250 px. Běží na systému Fitbit OS, který sám o sobě obsahuje hromadu funkcí pro sledování sportovních aktivit (běh, kolo, posilovna), fitness trénink, monitoring spánku, zobrazení notifikací z Androidu, iOS a Windows nebo přehrávání hudby (pro ni je určeno 2,5 GB prostoru). Skrz galerii aplikací bude možné stáhnout i populární Stravu nebo AccuWeather.

fitbit-ionic-colorsO přesné měření pohybu se stará akcelerometr, gyroskop, výškoměr a GPS/Glonass. S okolím komunikují přes Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Na události upozorňují pomocí vibrací. Integrovaný měřič tepu při cvičení snímá každou sekundu, v jiných režimech sleduje tep v pětisekundových intervalech.

Veškeré měření i sledování pohybu běží offline díky interním aplikacím, takže mobil s sebou při cvičení mít nemusíte. Hodinky se nezaleknou ani ponoru. Jsou vodotěsné do 50 metrů a sledují počet uplavaných bazénů.

Dle výrobce Ionic vydrží na jedno nabití více než čtyři dny, při využití GPS ale počítejte nanejvýš s 10 hodinami. Nabíjení je bezdrátové.

Fitbit Ionic se začnou prodávat v říjnu za 300 dolarů. Oficiální českou cenu zatím neznáme, ale v přepočtu by to dělalo 8000 Kč s DPH. Hodinky jsou standardně dodávány se silikonovým páskem, v nabídce budou i vyměnitelné kožené.

Ohodnoťte tento článek!