Google zrychlil připojování Bluetooth sluchátek. Budete však potřebovat nová

4
Google Pixel Buds
Google Pixel Buds

V Mountain View se inspirovali Applem a jeho připojováním AirPods, kdy stačí sluchátka vytáhnout z pouzdra a na iPhonu vyskočí výzva ke spárování, kterou stačí klikem potvrdit. Google pro Bluetooth sluchátka navrhl podobné řešení, nazývá jej Fast Pair. Uživatelé už nebudou muset navštívit nastavení Bluetooth a skenovat okolí. Sluchátka se sama přihlásí o pozornost.

Párování probíhá v několika krocích a zřejmě bude nutné připojení k internetu.

  1. Je třeba přepnout sluchátka do párovacího režimu (obvykle delším podržením vypínače). Sluchátka sama o sobě vysílají signál Bluetooth LE, mobil signál automaticky zachytí a ze serverů Googlu získá název, fotografii a případný odkaz ke stažení doplňující aplikace.
  2. Na mobilu vyskočí notifikace s vysokou prioritou a výzvou, že po kliknutí se sluchátka spárují.
  3. Sluchátka se připojí klasicky přes Bluetooth (nikoliv LE).
  4. V notifikaci bude případný odkaz ke stažení aplikace z Google Play.

Fast bude fungovat na všech Androidech 6.0 a novějších se službami Google Play 11.7+. Potřebovat však budete i kompatibilní sluchátka. Google vyzval výrobce, že s ním mohou spolupracovat. Fast Pair zatím funguje na jeho vlastních Pixel Buds (159 dolarů) a Libratone Q Adapt On-Ear (249 dolarů). Brzy se podpory dočkají i Plantronics Voyager 8200 (379 dolarů).

Google zrychlil připojování Bluetooth sluchátek. Budete však potřebovat nová

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. No, že by to bylo nějak rychlejší, to bych neřekl. Navíc, pokud to bude potřebovat připojení k internetu, tak …
    Sranda bude párování na veřejnosti, až 20 lidem v okolí vyskáčou notifikace na mobilu a první vyhrává 🙂

  2. Teď používám stará bluetooth sluchátka Nokia a po zapnutí je mám připojená dřív než je nasadím. Bojím se, že Google řeší neexistující problém, místo toho aby záplatovali Blueborne, proti kterýmu většina telefonů s jejich pseudosystémem není chráněná.