Nový Gmail se obejde bez internetu. Jak zapnout offline režim?

1
Gmail offline

Google připravil největší změnu Gmailu za posledních sedm let. Má učesanější design, umí zobrazit náhledy přílohy, přímo ve schránce můžete pracovat s poznámkami, úkoly nebo kalendářem, e-maily si můžete odkládat na později apod.

Jednou z očekávaných novinek byl offline režim, který by vám umožnil pracovat se schránkou i bez připojení k internetu. To doposud na webu fungovalo jen s pomocí doplňku pro Chrome. (A logicky také v tradičních klientech, kde s Gmailem komunikujete přes protokoly IMAP/POP3 a SMTP.) Nový offline režim se obejde bez doplňku. Zatím ale funguje pouze v Chromu 61+, u jiných prohlížečů bude Google tvrdošíjně hlásit, že jim chybí potřebné funkce.

Máte-li potřebný Chrome, aktivní nový design Gmailu a zároveň štěstí, že u vás Google (či administrátor v případě účtů G Suite) funkci povolil, offline režim si aktivujete v nastavení schránky na adrese mail.google.com/mail/u/0/#settings/offline. V liště pak můžete sledovat, kolik zpráv se ukládá.

Offline režim rozhodně není náhradou za desktopový klient, jde o nouzové řešení, pokud nechcete pracovat s více programy nebo jste uvázaní na Chromebook, kde si Thunderbird, Outlook a spol. nenainstalujete.

Hlavní nevýhodou totiž je, že se v prohlížeči neukládá veškerá pošta, ale jen ta z posledních 7, 30 či 90 dní. Můžete si zvolit, jestli se budou stahovat i přílohy. Přímo v Google Dokumentech či jiných svázaných online službách je ale logicky neotevřete. Bez připojení bohužel nefunguje ani kalendář, poznámky nebo úkoly.

Jinak je ale vás ale chybějící připojení příliš omezovat nebude. Můžete procházet všechny složky/kategorie/štítky, číst poštu, vyhledávat e-maily (včetně různých filtrů). E-maily můžete i psát, přičemž se ukládají do složky Pošta k odeslání. Jakmile se připojíte, automaticky se odešlou.

Nový Gmail se obejde bez internetu. Jak zapnout offline režim?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

1 komentář