Google chystá brýle pro virtuální realitu, které se obejdou bez mobilu i PC

0
S technologií WorldSense se budete přirozeně pohybovat ve virtuální realitě bez externích senzorů

Před rokem Google na I/O představil nový koncept brýlí Daydream. Šlo o vyspělejší verzi levného Cardboardu. Brýle byly pohodlnější, Google kladl větší nároky na hardware a přichystal i ovladač pro interakci ve virtuální realitě. Podpora Daydreamu v mobilech ale ani po roce není dobrá.

Musíte mít Google Pixel (XL), Moto Z (Force), Huawei Mate 9 Pro nebo ZTE Axon 7. Brzy by se měly dočkat také Galaxy S8 a S8+. V létě přijde nový Asus ZenFore AR a na podzim zatím neoznámený telefon od LG.

Pro letošek si však Google přichystal jinou bombu. Uvede autonomní brýle, které nebudou vyžadovat mobil ani počítač. Budou obsahovat vlastní displej, výkonný čipset od Qualcommu a hromadu senzorů. Zatím nic bližšího nevíme. Jen to, že nové brýle si Google nevytvoří sám, ale vyrobí jej pro něj partneři. Nejdříve HTC a Lenovo.

Spolu s tím Google představil novou technologii WorldSense, která se postará o to, že se vaše pohyby přenesou do virtuální/rozšířené reality i bez pomoci externích senzorů (které dnes potřebuje například HTC Vive). Google technologii piloval pomocí Tanga sestávající z několika snímačů (RGB, hloubkového a pohybového). Tango je jednou z komponent většího celku. Ten se jmenuje Visual Positioning Service a má sloužit mj. k přesné indoor navigaci. Můžeme tedy očekávat, že v brýlích bude Tango rovněž dostupné.

Ohodnoťte tento článek!