Google Glass se vrací. Brýle lze konečně složit, jsou rychlejší a déle vydrží

1
Google Glass Enterprise Edition

Je to dva a půl roku, co Google oznámil, že končí program Glass Explorer. Chytré brýle od té doby nebylo možné koupit a o projektu jsme už neslyšeli. Google nicméně neřekl, že by vývoj chytrých brýlí byl u konce. A teď to také dokázal.

Představil novou generaci Glass nazvanou Enterprise Edition. Jak už je z názvu patrné, nejde o záležitost určenou k běžnému prodeji. Glass mají sloužit k práci ve výrobě, logistice, zemědělství nebo zdravotní péči. S několika firmami nebo zdravotními centry už testuje reálné nasazení. Dělníci díky brýlím vidí instrukce k montáži zařízení, skladníci v DHL zase ví, který balík kam přesunout. Jedna lékařka zase brýle používá pro zaznamenávání informací o pacientech, zatímco se jim stále může dívat do očí.

Jestli se Google Glass někdy dostanou i na spotřebitelský trh, není jasné. V minulosti se však veřejnost k brýlím stavěla spíš odmítavě. Coby pracovní nástroj ale budou fungovat a Google bude Glass i nadále vyvíjet. Aktuální verze má nový hardware, který je prý rychlejší a úspornější. Navíc jsou také pohodlnější a konečně je lze složit jako klasické brýle.

Google Glass se vrací. Brýle lze konečně složit, jsou rychlejší a déle vydrží
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář

  1. Oproti HoloLens to pusobi opravdu smesne. Zvlast pokud uvazime, ze cena Google Glass EE je $1500, za kus plastu s LCD obrazovkou. HoloLens nabizi mnohem vic, mimo jine diky Kinect technologii zvladne uplne prostorove trackovani vcetne trackovani objektu a stoji jen $3000. To je pro firmy zanedbatelny rozdil, vzhledem k rozdilu ve schopnostech tech zarizeni, protoze ostatni profesionalni vybaveni stoji casto mnohonasobne vic. Kdyby si za tyhle „slunecni bryle“ rekl Google jen $500, tak to chapu. Ale takhle, zvlast kdyz predchozi verze byla totalni propadak ..