Google má další oficiální způsob, jak stahovat videa z YouTube. Ale zase u nás nefunguje

3
YouTube
YouTube

Už od roku 2014 nabízí Google ve své aplikaci YouTube pro Android možnost stahovat videa pro offline zhlédnutí. Tato funkce byla od počátku dostupná jen v Indii. Teď je podle nápovědy dostupná již v 16 zemích Asie a Afriky. V Evropě ani Americe tato možnost není, protože tu máme příliš dobré mobilní sítě, takže si můžeme dovolit streamovat online (Google asi moc nezná české operátory.)

Pro západní trhy proto v roce 2015 uvedl předplatné YouTube Red. Za deset dolarů vás zbaví reklam, dá možnost stahovat videa pro offline přehrávání a navrch i zpřístupní exkluzivní obsah. Jenže Češi mají opět smůlu. Red je dostupný jen v USA, Austrálii, Koreji, Mexiku a Novém Zélandu.

YouTube Go

Momentálně Google testuje novou aplikaci YouTube Go (betatest v Play Storu se už uzavřel). Jde o odlehčený přehrávač (má jen 8,5 MB), který oproti klasické appce postrádá hromadu funkcí. Videa nelze nahrávat, nedostanete se ke kanálům, chybí komentáře. Videa lze jen náhodně procházet, vyhledávat či sledovat související.

Zajímavé však je, že videa se po kliknutí nespustí ihned, ale uživatel si musí nejprve vybrat, zdali jej chce streamovat, nebo stáhnout do mobilu. V obou případech lze vybrat ze dvou kvalit v nízkém rozlišení, Google i ukáže, kolik dat se bude streamovat/stahovat. Praktické zkušenosti betatesterů ale ukazují, že na západě možnost stahování chybí. Například v Indii však mohou video nejen stáhnout, ale také rovnou nasdílet do jiných telefonů v okolí.

Stahovat videa z YouTubu je technicky možné i v Česku, ale porušujete tím podmínky používání služby. Když nám ale Google žádnou jinou možnost nedává…

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Je to boj. Vybírám si celkem často zdroje, které si ani video nezaslouží, ale do sluchátek na cesty jsou ideální. A se službami „youtube to mp3“ když je to třeba dvě hodiny, je to slabé.