Google Pay i bez „správné banky“. Podpora Revolutu je ode dneška oficiální

5
Revolut
Revolut

Ode dneška je oficiálně možné přidávat karty Revolut do služby Google Pay a platit jimi bezkontaktně pomocí smartphonu s Androidem a čipem NFC. Populární fintech startup, který má v Česku přes 30 000 klientů, začal tuto novinku testovat před měsícem. Díky ní budete moci platit mobilem, i když to nepodporuje vaše banka.

Dnes už by funkce měla být dostupná pro všechny, Google zařadil Revolut na seznam podporovaných karet. V tuto chvíli jsou ale podporovány jen „revolutky“ MasterCard, které firma v minulosti nabízela všem uživatelům a dnes jen těm s placenými účty. U bezplatných už rozdává Visy, ty zatím v Google Pay použít nejde. Stejně tak nejsou podporovány virtuální karty, jen ty fyzické.

TIP: Přehled českých bank, které nabízejí platby mobilem a které to chystají

Funkci kromě Česka testoval také na Slovensku, dále v Belgii, Británii, Irsku, Polsku a Španělsku. Ve všech těchto zemích s výjimkou Slovenska již Google Pay s Revolutem oficiálně funguje. (Omezení na MasterCard platí všude.)

Revolut v současnosti pracuje také na podpoře Apple Pay. Firma na Twitteru prozradila, že až novinku spustí, bude dostupná pro všechny. Služba Applu ale zatím v Česku dostupná není a do aplikace Wallet nelze platební karty přidávat. Je tedy otázkou, jestli půjde omezení obejít změnou regionu na iPhonu, nebo Apple tuto možnost zcela zablokuje. Za měsíc nicméně oznámí nové iPhony a finální iOS 12 a při takové příležitosti obvykle oznamuje i další rozšiřování Pay.

Tip: Při registraci nové karty Revolut pomocí odkazu revolut.com/pl/?p=CZ_DOVOLENA získáte kartu i s poštovným zdarma. Podmínkou je pouze dobití účtu alespoň 300 korunami.

Google Pay i bez „správné banky“. Podpora Revolutu je ode dneška oficiální
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

5 KOMENTÁŘE

    • Není to prašť jak uhod ani jako uhoď. Tvoje stávající banka třeba tuto funkci nemá a ani mít nikdy nebude, kdežto Revolut si může založit lehce každý a dobíjet jej pak lze kartou té tvojí stávající banky a můžeš ještě využívat další výhody, které Revolut má.