Google chystá novinky. Nabídne prý levnější Pixel a vlastní chytré hodinky

3

Google chce letos výrazně rozšířit produktovou nabídku a začne prodávat nový hardware. Tvrdí to zdroje japonské listu Nikkei, které jsou těsně napojené na významné čínské továrny FIH Mobile (součást Foxconnu), Pegatron a Quanta Computer.

Asi nejočekávanějšími mají být smartphony přezdívané Pixel Lite. Na rozdíl od highendových Pixelů 3 zapadnou do střední třídy, což by se mělo odrazit ve slabší výbavě, lacinější konstrukci, ale hlavně ceně. Základní Pixel 3 s kapacitou 64 GB totiž stojí 849 eur (22 000 Kč), varianta Lite by mohla být zhruba o třetinu levnější. Právě nižší cena může Googlu zajistit větší tržní podíl.

Spekuluje se též o hodinkách Pixel Watch. Google již roky vyvíjí systém Wear OS (dříve Android Wear), ale doposud pro něj neměl vlastní hardware, spoléhal se na partnery. Že přitom má s hodinkami velké plány, naznačuje nedávno oznámená akvizice části týmu Fossilu zaměřeného právě na výrobu chytrých hodinek. Magazín Android Police navíc vyšťoural inzerát, že Google hledá viceprezidenta pro nově vznikající divizi wearables. Možná již našel, pracovní nabídka totiž byla stažena.

Podle Nikkei Google připravuje ještě další generaci reproduktoru Home a novou domácí bezpečnostní kameru. O ni by se měli postarat inženýři z Nest Labs.

Kdy se novinek dočkáme, zatím nevíme. Nabízí se však začátek května a konference I/O, na které Google pravidelně představuje i nový hardware.

Google chystá novinky. Nabídne prý levnější Pixel a vlastní chytré hodinky
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Snad to nebude taková tragédie jako Pixel 3. Před měsícem jsem si telefon koupil a zrovna včerar jej posílal na reklamaci.

    U telefonu přestával fungoat foťák, prý to byla softwarová chyba, kterou způsoboval přístup ke kameře z 3rd party aplikací a měla být v prosinci opravena. Mne to dělala google kamera a žádný upgrade / downgrade nepomohl. Navíc mne štve čtečka otisků prstů, na Nexus 5X fungovala perfektně, na Pixelu v naprostě většině případů musím telefon odemykat heslem.

  2. Návrh Pixelu Lite by mohl pocházet od lidí původně z HTC, kterou Google před rokem koupil. Pak už stačí jen smluvní partner čistě pro výrobu. Stejně tak to dělá HMD Global (Nokia) a výroba také u FIH Mobile.

  3. hodinky jedině s otevřeným androidem nebo asteroid os. Bohužel zatím žádný výrobce nemá kuráž vydat něco s použitelným OS. Letos snad už přijde zeblaze nebo někdo s podporou treble a bude na trhu něco použitelnýho.