Google+ i Hangouts končí. Známe přesné termíny i průběhy pohřbů

4
Google Plus končí
Google Plus končí

Google na podzim ohlásil velkou čistku. Ukončí sociální síť Google+, protože je děravá a nikdo ji nepoužívá. A zruší také chat Hangouts, protože za něj má tři až šest náhrad. K postupnému zavírání dojde již brzy a bude postupovat v několika fázích.

Google+ skončí rychleji známe už i konkrétní data. Firma už dokonce uživatele sítě upozorňuje, aby pomalu provedli zálohy dat. U Hangouts dá lidem více času a zatím známe jen přibližné datum ukončení provozu.

Konec Google Hangouts

 • 16. dubna 2019: Správci všech účtů G Suite získají přístup k nové aplikaci Hangouts Chat, která byla dosud přístupná jen pro firemní komunikaci.
 • duben až září 2019: Hangouts Chat se bude učit funkce, které jsou v klasických Hangouts (integrace s Gmailem, videovolání, Google Voice).
 • říjen 2019: U G Suite i běžných účtů dojde k postupnému ukončování Hangouts a nahrazování za Chat.

Konec Google+

 • 4. února 2019: Uživatelé již nebudou moci vytvářet nové osobní účty, stránky, komunity ani události. Z Bloggeru zmizí komentářový plugin G+.
 • březen 2019: Správci komunit budou moci stáhnout podrobnější data o každém příspěvku včetně jeho autora, obsahu a fotek.
 • 7. března 2019: Komentářový plugin G+ bude odstraněn i z dalších webů.
 • 2. dubna 2019: Ukončení celé sítě a smazání veškerých dat. Do té doby mohou uživatelé vše důležité stáhnout přes službu Takeout.

Google+ i Hangouts končí. Známe přesné termíny i průběhy pohřbů
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 10 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  • Poradim ti, nepouzivej sluzby od Googlu nebo jich pouzivej co nejmene a pak ti to bude volny jako mne. Tohle totiz Google dela uplne od zacatku, neustale neco meni a vymysli stale nove a nove kokotiny a veri, ze z toho uzivatele budou hykat blahem. Takze jak rikam, nechapu, ale jde to mimo me.

   • Kalendář, gmail a talk/hangouts fungují roky bez kurvení (krom zaříznutí xmpp). Teď je otázka, jestli jen média straší, že hangouts letos přestane, nebo uživatel nic nepozná a jen bude používat hangouts chat.

    jaká služba umí poslat odkaz na připojení do videokonference emailem, tak že příjemce jen klikne na odkaz a připojí se bez registrace, stahování klienta a instalace bloatwaru?