Allo končí. Google bude mít na vykecávání jen čtyři aplikace

3
Google Hangouts Meet Chat Duo Messages
Pilíře komunikace Googlu

V komunikačních službách má Google pořádný zmatek. Ví to firma, vědí to uživatelé. V Mountain View proto chtějí situaci trochu zpřehlednit. Matt Klainer, viceprezident pro spotřebitelské komunikační produkty, oznámil plán pro nejbližší měsíce.

Chatová aplikace Allo, která se již půl roku nevyvíjí, skončí v březnu 2019. Uživatelé mají do té doby čas exportovat starší chaty a přejít na jiný produkt. Přímou náhradou jsou Messages (Zprávy), což je editor SMS/MMS, který si ale poradí i s novým standardem RCS a lze jej spárovat s počítačem.

Sesterská aplikace Duo zůstane. Slouží k (video)volání a podle Googlu je úspěšná, takže ji bude nadále rozvíjet. Dostupná je na Androidu a iOS, o verzi pro počítače ale Google stále mlčí. (Nepočítáme-li Chromebooky, kde lze spustit aplikaci pro Android.)

Kromě toho Google potvrdil, že skutečně uzavře Hangouts. O termínech mlží. Klainer uvedl, že letos představené aplikace Hangouts Meet a Chat určené pro firemní komunikaci někdy nabídnou i běžným spotřebitelům a do té doby budou podporovat původní aplikaci Hangouts. Pro spotřebitele ale primárně vyvíjí jednodušší Duo a Messages. O YouTube Chatu raději pomlčel.

Allo končí. Google bude mít na vykecávání jen čtyři aplikace
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Souhlas co tu už padlo, od google raději ne. Leda by byl nějaký komunikační standard s end-to-end šifrováním, kde by nezáleželo na aplikaci, nemohl si to číst ani gogol ani operátor. RCS to ale není. Takže ne díky.

    btw. „nevívíjí,“