Tip: Google Street View vás vrátí v čase. Jak najít starší snímky?

0
Nový snímkovací vůz Googlu z roku 2017
Nový snímkovací vůz Googlu z roku 2017

Jak tato ulice vypadala před lety? Na to vám může odpovědět Google. Od roku 2009 totiž Česko pravidelně mapují jeho vozy. Co možná nevíte, je fakt, že ve Street View se můžete podívat nejen na nejnovější snímky ulic, ale též na ty starší.

Historické snímky jsou dostupné od roku 2014, ale tehdy u nás nebylo moc co porovnávat, protože druhé velké pokrývání ulic teprve začalo. Dnes už je stroj času užitečnější. V mobilních aplikacích jej nenajdete, musíte na web. Když přesunete žlutého panáčka na mapu, v levém horním rohu obrazovky najdete název ulice a datum pořízení snímku.

Tip: Jak zjistit, kde zrovna Seznam fotí Panoramu a Google Street View?

Před datem se vám možná objeví také ikonka hodin. Když na ní kliknete, vyskočí časová osa s historickými snímky. Ty jsou nejdříve vidět v malém náhledu, ale po kliknutí na lupu se zvětší na celé okno.

Google nicméně není ve snímkování tak pečlivý jako Seznam se svou Panoramou. Spousta ulic vůbec není. Menšími obcemi Google jen projel skrz, a to jednou při plošném snímkování v roce 2011. Naopak ve větších městech jezdí pravidelně a na hlavních tazích najdete třeba i dva snímky z téhož roku. V galerii najdete příklad z ostravské ulice 28. října, kde je hned osm snímků z let 2009 až 2017.

Tip: Google Street View vás vrátí v čase. Jak najít starší snímky?
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.11%) 19 hlasů