Stardock s panely ve Windows předběhl Microsoft. Jeho řešení se nazývá Groupy a stojí 10 dolarů

Kdo chce funkční panelové prostředí ve Windows už dnes, nemusí čekat na Microsoft. Stardock totiž připravil vlastní nástroj Groupy, který panely do prostředí oken přidává.

6
Groupy
Groupy

Zatímco Microsoft o panelovém prostředí ve Windows 10 teprve mluví, Stardock nám ho již dokázal dodat pomocí vlastního nástroje. Stardock by vám neměl být neznámý, v minulosti nám nabídl např. Fences pro organizaci ikon na ploše nebo klasickou nabídku Start pro Windows 8/10. Od včerejšího dne je v konečné verzi dostupný další přírůstek do portfolia firmy.

Nový nástroj se nazývá Groupy a poněkud bere Microsoftu vítr z plachet. Na druhou stranu se jedná o nástroj placený (stojí 10 dolarů) a lze aspoň doufat, že řešení přímo integrované v systému by mohlo být spolehlivější či lépe udělané. Groupy nicméně představuje funkční realizaci panelového prostředí, které je velmi podobné tomu, co jsme zatím viděli na ukázkách Microsoftem chystané funkce Sets.

A dlužno dodat, že nástroj opravdu funguje, a to velmi jednoduše a elegantně – stačí okno za záhlaví přetáhnout nad jiné záhlaví. Pokud jste ve správné poloze, zobrazí se indikátor, že můžete okno pustit. Okamžitě dojde ke spojení. Stejně tak je možné přetažením okno uvolnit, aby bylo opět samostatné. Když okno zavřete, ze skupiny zmizí.

Tip: Jak bude vypadat panelové prostředí ve Windows, jež chystá Microsoft?

Groupy zkrátka funguje logicky a dělá do posledního puntíku to, co slibuje. Mám pocit, že Stardock baví rýpat do Microsoftu. Nelze nakonec ale konstatovat nic jiného, než že Stardock přišel s kvalitním řešením. Věřím, že pokud koncept využijete, nebude vás těch 10 dolarů bolet. Podporovány jsou navíc nejen Desítky, ale také Windows 7 a 8.1. Navíc máte čas si aplikaci před zakoupením zkusit.

Lze aktivovat 30denní plně funkční demo, přičemž aktivace je vázaná na e-mailovou adresu. Program najdete na oficiálním webu www.stardock.com. Připomínám, že panelového prostředí ve Windows 10 od Microsoftu bychom se měli dočkat nejdříve v březnu příštího roku, je ale možné, že bude odloženo do dalšího vydání. Počkáte si, nebo si raději hned koupíte Groupy? Či panelům nefandíte?

Stardock s panely ve Windows předběhl Microsoft. Jeho řešení se nazývá Groupy a stojí 10 dolarů

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. “lze aspoň doufat, že řešení přímo integrované v systému by mohlo být spolehlivější či lépe udělané”

    Tomu prvnímu bych z principu věřil, druhému ne. Možná tak za 2-3 roky :-). Nemá vlastně MS řešení podporovat pouze UWP aplikace?

    digitalzone: blbost a duplicita to nebude v případě, že půjdou seskupovat různé aplikace (např. si je seskupím podle oblastí práce).

    PS: Jedna chybka: “přišel a kvalitním”