Ataribox nedorazí, místo něj přijde Atari VCS. Nová konzole je pořád tajemná

0
Atari VCS
Atari VCS

Atari nás loni v létě překvapilo, když oznámilo, že po téměř 25 letech chystá novou herní konzoli. Měla se jmenovat Ataribox, nabídnout design inspirovaný nejslavnějším modelem 2600, nový software i hry, ale k tomu přibalené starší pecky. Jenže finální odhalení a start kampaně na Indiegogo byly v prosinci na poslední chvíli zastaveny.

Marketingové veletoče mají všechny příznaky podvodného projektu, ale lidé v něm ještě žádné peníze neutopili, tak věřme, že jde stále o reálnou záležitost. Konzole o sobě dala nově vědět u příležitosti právě probíhající Game Developers Conference. Ve středu bychom se měli dočkat více informací. V dubnu bude oznámeno datum předobjednávek.

Novou informací je změna jména. Nebude to Ataribox, ale Atari VCS (Video Computer System), což je původní název Atari 2600. Firma také představila nový gamepad. Na obrázcích je vidět šest tlačítek, zadní bumpery i triggery, dvě analogové páčky, D-pad a jack pro připojení sluchátek. Diody pak naznačují, že ovladač bude bezdrátový.

Co zatím o Atariboxu víme?

  • Konzole se designem šasi a volitelným joystickem inspiruje u Atari 2600.
  • Ataribox poběží na upraveném APU od AMD.
  • Operační systém bude založen na Linuxu.
  • Na konzoli bude předinstalováno více než 100 her pro starší konzole (například Adventure, Asteroids, Breakout, Missile Command nebo Yar’s Revenge), ale spustí i nové nativní hry.
  • Počítá se rovněž s aplikacemi jako Netflix nebo HBO Go.
  • Konzole bude stát 250–300 dolarů.

Perlička: Poslední konzole Atari z roku 1993 se jmenuje Jaguar. Atari potvrdilo, že nová konzole poběží na APU od AMD. Nabízí se stejné řešení jako u PS4 a Xboxu One, které běží na procesorové architektuře… Jaguar.

Ataribox nedorazí, místo něj přijde Atari VCS. Nová konzole je pořád tajemná
Ohodnoťte tento článek!