Herní konzole Mad Box prý bude nejvýkonnější na světě

6
Project Cars 2
Project Cars 2

Londýnské herní studio Slightly Mad chystá vlastní herní konzoli. Ian Bell, zakladatel a šéf společnosti, která stojí na závodními hrami Need for Speed: Shift 1 a 2, Test Drive: Ferrari Racing Legends nebo Project Cars 1 a 2, to prozradil na Twitteru a několik podrobností upřesnil ještě pro magazín Variety.

Konzole se má jmenovat Mad Box (možná jde jen o pracovní název) a dorazí asi za tři roky. Prý půjde o nejvýkonnější konzoli na trhu, byť říkat něco takového v době, kdy ještě neznáme parametry nových Xboxů a PlayStationů, je hodně nadsazené. Výkon přirovnává k velmi rychlému hernímu PC roku 2021.

Ian Bell slibuje hraní ve 4K a plnohodnotnou virtuální realitu s 60 fps. Kolem toho se na jeho Twitteru rozjela velká diskuze. Současné VR brýle totiž pracují obvykle s 90 Hz, PSVR zvládne až 120. Menší hodnoty oko nevidí tak plynule. Proto se u VR snižují detaily na úkor rychlejší snímkové frekvence. Bell ale tvrdí, že Mad Box zvládne 60 fps na jedno oko, tedy 120 fps celkově.

Jenže brýle používají až 90/120Hz panely na oko a nikdo je nenazývá jako 180/240Hz. Bell to připouští, ale zároveň podotýká, že dnes není hardware, který by takové frekvence zvládal vykreslovat bez „reprojekce“. To znamená, že pokud počítač či konzole nezvládnou vykreslovat plných 90 fps pro nativní frekvenci brýlí, rychlost se zamkne na 45 fps a snímky se zobrazí dvakrát. (SteamVR tuto metodu vylepšuje pomocí Motion Smoothingu.)

Bell zkrátka vyvolal víc zmatků, než bylo třeba. Odhlédneme-li od VR, pro Slightly Mad Studios vyvíjejí i vlastní herní engine, který bude vývojářům nabízen zdarma. Cena Mad Boxu má být srovnatelná s novými generacemi konzolí od Microsoftu a Sony. Bude otevřenější (s podporou stávajících periferií včetně VR brýlí Oculus a Vive), ale zároveň to není žádné PC s Linuxem či Windows.

V tuto chvíli si zkrátka těžko dovedeme představit, co Angličané chystají. Ambice mají vysoké, prosadit se ale v této branži není vůbec snadné. Dostat se mezi Sony, Microsoft a Nintendo se pokoušelo Valve se Steam Machines, ale neuspělo. Novou konzoli slibuje též Atari (VCS), ale podivná kampaň a neustále odklady zavánějí průšvihem. Zvláštní konzole se vyrábějí v Číně, na západní trhy však nepronikají.

Udělat konzoli „není těžké“, ty stávající jsou stejně jen převlečené počítače nebo tablety. Jenže hardware hraje jen malou roli, bez podpory vývojářů a široké palety her se nemůžou Mad Box a jemu podobná zařízení prosadit.

Herní konzole Mad Box prý bude nejvýkonnější na světě
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.65%) 17 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Tak jo, další „počítač“ zabalenej do krabice, kterej bude jakože open, nemá tam být linux/widle a má to být primárně na hraní (podle všeho). Já ti nevim máňo, když vidím stav mnohem jednodušších řešení, třeba na bázi armu a linuxu, kde je většina vlastně už hotova a i tak to selhalo. Jsem na 99,999% pesimista, že o tom za tři roky neuslyšíme, je to prostě moc krásné.