Withings ScanWatch jsou nejchytřejší hloupé hodinky

0

Francouzská společnost Withings, která se po krátké epizodě s Nokií opět osamostatnila, představila na CESu nové hodinky ScanWatch. Jde o nejpokročilejší model výrobce, který kombinuje schopnosti a design modelů Move ECG a Steel HR Sport a k tomu přidává i další praktické zlepšováky.

Hodinkám zůstalo vodotěsné (5 ATM) ocelové tělo a konečně mají standardně odolné safírové sklo, které dříve bylo jen za příplatek. ScanWatch budou k dostání ve dvou velikostech (průměry 38 a 42 mm) a s černým nebo bílým ciferníkem. Potěší i nová otočná korunka na boku, která usnadní ovládání displeje.

Na ciferníku opět najdeme klasické ručičky pro ukazování času, menší kruh s vlastní ručičkou ukazujícího plnění denního plánu a také onen PMOLED displej, který má být jasně než dřív. Displej zobrazí další užitečné informace a bude v terénu sloužit k ručnímu spuštění různých sportovních měření nebo kontrolu notifikací z mobilu.

Hromada senzorů a měření

ScanWatch umí měřit přes 30 pohybových aktivit i kvalitu spánku. Využívá k tomu akcelerometr, výškoměr, 24/7 měřič tepu a pulzní oximetr (SPO2). Hodinky automaticky rozpoznají chůzi, běh, plavání a spánek. U toho posledního se snaží detekovat různé fáze i REM a pomocí vibračního motorku mohou majitele také vzbudit. Vůbec poprvé umí detekovat spánkové apnoe. Sportovci zase ocení měření VO2 Max. Součástí hodinek jsou též tři diody pro měření EKG, konkrétně fibrilaci síní.

K dokonalosti chybí jen GPS, hodinky alespoň umí využít čip v mobilu, takže běhu nebo chůzi dokážou přiřadit i přesnou trasu. S GPS by ale citelně klesla výdrž. ScanWatch na jedno nabití vydrží až 30 dní, pak se musí na dvě hodinky uložit do magnetické kolébky.

Withings ScanWatch budou v závislosti na velikosti stát 250 a 300 eur, v přepočtu tedy 6400 a 7600 Kč. Přesnou dostupnost však zatím neznáme. Kvůli certifikaci EKG se do obchodů dostanou klidně až ve druhé polovině roku. Loňský model Move EKG byl rovněž odhalen na CESu, ale prodávat se začal až na podzim.

Zdroj: Withings

Withings ScanWatch jsou nejchytřejší hloupé hodinky
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů