Honor chystá pro Česko první smartphone bez Googlu. Hledá pro něj testery a nabízí 1000 Kč

3

Honor to ještě tento měsíc zkusí poprvé bez Googlu. Od začátku sankcí až doposud na český trh přivážel jen telefony, které ještě GMS (Google Mobile Services) mít mohly. Ať už proto, že šlo o starší přeznačené modely, nebo jen o ty poskládané se starým čipsetem (Kirin 710). Zkrátka se této nepříjemné změně vyhýbal a čekal, jak se v tomto bude dařit mateřskému Huawei.

Ale teď chystá českou premiéru telefonu, který už bez Googlu prodávat musí. Model 9X Pro byl na čínském trhu představen loni v srpnu. Je to 6,59″ velký telefon s vyjížděcí „pop-up“ kamerou a Kirinem 810. Ten má do páru 6 nebo 8 GB operační paměti.

Displej je typu IPS a vyrábí se v černém a fialovém provedení, samozřejmě s designovými odlesky. 4000mAh akumulátor se nabíjí přes konektor USB-C 2.0. Úložiště má velikost 128 či 256 GB, pro náš trh odhadujeme spíše těch 128 GB. Výbava je dále standardní: Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2 (ač ve verzi pro Čínu je Bluetooth 5.0) a hybridní Dual SIM. Nechybí sluchátkový jack.

Honor 9X Pro testování
Honor 9X Pro testování (zdroj: Honor)

Zadní trojitá kamera obsahuje hlavní 48Mpx snímač, ultraširokou 8Mpx čočku a 2Mpx senzor hloubky ostrosti. Chybí tedy teleobjektiv, ale Honor je (z hlediska atraktivity výbavy) vynahrazuje právě motorizovanou přední kamerou. Ta má 16 Mpx.

Tip: Huawei má šest smartphonů bez Googlu a hlásí 113 českých aplikací v App Gallery

Pokud máte zájem tento telefon testovat, Honor hledá až 30 z vás. K testu přibalí voucher na 1000 Kč. Cenu telefonu na českém trhu odhadujeme na 7500 Kč.

Honor má stále v nabídce jeden velmi výhodný telefon, a tím je Honor 20 Pro. Poslední, který ještě obdržel licenci na GMS, na což už nemohl navázat Huawei. Honor 20 Pro teď koupíte za cenu okolo 11 tisíc a bez ohledu na své stáří, HMS i GMS má i lepší výbavu.

zdroj: TZ Honor

Honor chystá pro Česko první smartphone bez Googlu. Hledá pro něj testery a nabízí 1000 Kč
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Vzhledem k tomu, že tři z devíti otázek jsou jen o tom, zda je člověk „influencer“ a zda je ochotný jim dělat reklamu, tak bych ani tak neřekl že hledají 30 testerů, ale že hledají 30, alespoň trochu známých, blbečků, kteří jim to zdarma odpromojí. 😀