Místo výřezu „průstřel“. Huawei prý pracuje na mobilu s dírou v displeji

6
Essential Phone s dírou
Essential Phone s dírou místo výřezu

Huawei si už po vzoru iPhonu X vyzkoušel vyrobit telefony s výřezem v displeji, do kterého umístil fotoaparát, čidla a sluchátko. Zdroje blízké korejskému listu ETNews tvrdí, že čínská společnost testuje i alternativní řešení, které nezabere tak velkou část displeje. Méně nápadná alternativa to ale rozhodně není. V displeji by totiž zůstala nepřehlédnutelná díra.

Z ní by samozřejmě koukala čočka fotoaparátu, zatímco senzory a sluchátko by Huawei integroval do rámečku telefonu. Nákres připomíná Essential Phone, jehož výřez jako jediný připomíná díru a nezabírá tolik místa na šířku.

Nákres odhalující děravý telefon od Huawei
Nákres odhalující děravý telefon od Huawei

Šušká se o tom, že „děravý telefon“ bude mít premiéru v posledním čtvrtletí 2018 a nabídne 6,39″ LCD. Načasování i velikost by odpovídalo chystanému modelu Huawei Mate 20. Na podzim budeme vědět víc.

PS: Místní konkurence Vivo a Oppo se obejdou bez výřezu i díry. Foťák je u nich výsuvný.

Místo výřezu „průstřel“. Huawei prý pracuje na mobilu s dírou v displeji
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlasů

6 KOMENTÁŘE

    • Výrobce na to může myslet ve svém uživatelském prostředí a svých aplikacích. U jiných appek ale hrozí, že v místě díry zrovna bude nějaká důležitá informace, tlačítko apod. Android P už sice na výřezy myslí a aplikace napsané podle nových pravidel by měl umět tyto neaktivní díry obtékat, ale stejně to bude pro vývojáře a také uživatele dost komplikace.

  1. Rozhodně to vypadá líp než výřez a jistě to bude i praktičtější.

    Ale mně by ani trochu nevadilo, kdyby můj mobil VŮBEC neměl přední foťák. V životě jsem ho nepoužil a v budoucnu to nemám v plánu. Takovej narcis nejsem, abych fotil sám sebe a videohovory jsou těžce zbytečná vymoženost, na kterou ke všemu naši zlodějští operátoři neposkytují vhodný balíček za rozumnou cenu.

    A když už o tom mluvím, tak bych nepostrádal ani světelný senzor na ovládání jasu displeje. Tahle funkce mě dost otravuje a vždycky ji okamžitě vypínám a jas si reguluju manuálně.