HarmonyOS se v roce 2020 dostane do dalších produktů, říká Huawei

0
Huawei logo
Huawei

Nový operační systém Huawei vyvíjí tak, aby jej v budoucnu mohl použít ve všech myslitelných typech zařízení. HarmonyOS si již letos odbyl premiéru v televizoru od Honoru a podle mluvčího čínské firmy se příští rok dostane také do dalších produktů.

Pro agenturu Reuters uvedl, že zamíří do chytrých hodinek, reproduktorů nebo brýlí pro virtuální realitu. Naopak popřel plány, že by příští rok mohl HarmonyOS přijít na počítače, tablety a mobily. Do budoucna jde o alternativu, zatím ale není kam spěchat.

Jediný důvod pro rychlou adopci by bylo přetrvávající embargo na americké produkty, bez nichž by firma nemohla uspět na západních trzích. Partneři Huaweie už ale dostali výjimku a opět mohou začít uzavírat smluvy. Podle Reuters dostal povolení i Microsoft, od něhož tak Huawei může odebírat licence na Windows. Zatím ale nebyla potvrzena výjimka pro Google, na němž je čínská společnost závislá kvůli Obchodu Play a některým aplikacím pro Android.

Huawei HarmonyOS
Huawei HarmonyOS

Navíc dává smysl, že se Huawei s HarmonyOS nevrhá rovnou proti dominantním hráčům, na kterých si již vylámali zuby i jiní predátoři. V elektronice pro domácnosti je místa hodně a tyto trhy ještě nemají jednoznačné vítěze. Pro chytré televizory nebo hodinky existuje několik vzájemně nekompatibilních systémů, takže má šanci uspět i další nováček.

Chtěli byste, aby HarmonyOS přišel i na PC a mobily?
HarmonyOS se v roce 2020 dostane do dalších produktů, říká Huawei
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů