Huawei má velký problém. Mate 20 Pro prodává s vadnými displeji

9
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro

Diskuzní fóra, Reddit i sociální sítě se v těchto dnes začínají plnit stížnostmi uživatelů, kteří si koupili Huawei Mate 20 Pro. Nejlepší mobil čínského výrobce má problém s OLED displejem, některé kusy trpí nazelenalým nádechem, který je nejvýraznější na krajích, ale zelená zasahuje i doprostřed obrazovky.

Čínská centrála se k situaci zatím nevyjádřila. Finské zastoupení ale uvedlo, že o problému ví a telefony bude reklamovat. Ta britská zase pro magazín GSM Arena uvedla, že nejde o vadu, ale vlastnost displeje. Výrobce nasadil flexibilní OLED zahnutý na krajích (podobně to dělá Samsung) a při pozorování z různých úhlů, tmavé tapetě (či aplikaci) a při nízkém jasu se prý mohou objevit barevné efekty.

Zelený nádech displeje na Mate 20 Pro
Zelený nádech displeje na Mate 20 Pro (zdroj: RajassHuawei / Huawei.com)

Jak ukazují zkušenosti lidí a videa na YouTubu, efekty asi opravdu souvisí s nízkým jasem (a půjde to vidět hlavně večer a v noci), ale projevuje se i na světlých obrazovkách. Klíčová je ovšem informace, že se problémy – zdá se – vyskytují jen na telefonech s OLEDy od LG. Panely pro Huawei ovšem dodává i čínská společnost BOE a ty žádný zelený nádech nemají.

Námi recenzovaný Mate 20 Pro má displej právě od BOE. Kolega Radek Kejduš displej chválil jako jeden z nejlepších na trhu, subjektivně neviděl žádné chyby a při objektivním měření sondou se jeho pocity potvrdily. Navíc je to dobrou vizitkou pro novou firmu, která rychle dokázala vyrábět panely na úrovni Samsungu.

https://www.youtube.com/watch?v=smsc_wp_YuI

U telefonu za 25 tisíc je vadný displej neodpustitelný. A před nákupem nezkontrolujete, jestli má displej od LG, nebo BOE. Zjistit to lze až zpětně, například v aplikaci Device Info HW (Play Store). Výrobce obrazovky je uveden na první kartě General v řádku Touchscreen.

Námi testovaný Mate 20 Pro měl displej od BOE
Námi testovaný Mate 20 Pro měl displej od BOE

V tuto chvíli nevíme, jak rozsáhlý tento problém je a jestli se týká všech displejů od LG. Na internetu se dá každý drobný skandál nafouknout do obřích rozměrů. Korejský výrobce ale evidentně chybuje. Stížnosti provázely i loňské vydání Google Pixelu 2 XL. OLED od LG rovněž trpěl na barevné efekty nebo různé pruhy v obraze. Pro menší model Pixel 2 dodal displej Samsung a u něj se žádné artefakty neobjevovaly.

Tím nijak nechceme bagatelizovat vinu Huaweie. Výrobce mobilu musí podobné defekty odchytit při výstupní kontrole. Tím spíš, pokud se nečekaná „vlastnost“ objeví jen u komponent jednoho z dodavatelů. Z historie navíc víme, že Číňané používají méně kvalitní součástky vědomě. Viz loňská loterie s Huawei P10, který používal různé paměťové čipy lišící se rychlostmi.

Oslovili jsme tuzemské zastoupení Huawei a požádali o vyjádření, jak se k problému postaví. Případně jestli bude nazelenalé telefony reklamovat. Až dostaneme odpověď, článek doplníme.

Oživeno 8. listopadu 2018: Náš čtenář Marek B. nám poslal důkaz, že vadné displeje se objevily i v Česku. Jeho Mate 20 Pro koupený v MP.cz s obrazovkou od LG má rovněž nazelenalé okraje. Obchod zatím telefon nechce vyměnit, protože ani nemá volné kusy a neví, kdy přijdou další.

Huawei Mate 20 Pro koupený v Česku se zelenými okraji
Huawei Mate 20 Pro koupený v Česku se zelenými okraji (foto: Marek B.)

Oživeno 12. listopadu 2018: Fotku Matu 20 Pro s nazelenalými okraji nám poslal i Radim S. Hromadu dalších snímků najdete na jeho Google Disku.

Huawei Mate 20 Pro green tint
Nazelenalé okraje má i další český telefon (zdroj: Radim S.)
Huawei má velký problém. Mate 20 Pro prodává s vadnými displeji
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.44%) 45 hlasů

9 KOMENTÁŘE

  1. A ked tamtung predaval burn MF burn Note8, tiez sa telefon v globale prve dni vychvaloval. Nakoniec prislo aj na zakaz vstupit snim na palubu lietadla. To pri nazelenanom displeji nehrozi. Kazdopadne nechapem preco to tiez huawei pustil globalne von. Zbytocne stratili aku taku sancu presadit sa v spicke na trhu. Nehovoriac ze tv spot ide denne niekolko krat na novy Mate, uz im to bude zbytocne. Takto aby ludia zistili u operatora, predajcu aky displsj ma jeho predavany kus/ kusy.