Huawei chce předběhnout Samsung. Ještě letos prý uvede mobil s dírou v displeji

1
Huawei Nova 4 koncept
Takhle by mohl vypadat Huawei Nova 4

Dvouletou éru s výřezy na krajích displejů, kam výrobci schovají přední foťák, reproduktor nebo senzory, pomalu končí. Výřezy zůstanou, ale budou mít podobu malých vyvrtaných děr.

Samsung spolu se skládacím telefonem představil nový typ děravého displeje nazvaného Infinity-O. Podle Phone Areny bude prvním takto vybaveným telefonem Galaxy A8s. Vyšší střední třída se Snapdragonem 710, 3000mAh akumulátorem a Androidem Pie. Překvapivé je, že displej si prý nevyrobí Samsung a nepůjde ani o OLED, nýbrž to bude IPS LCD od čínské společnosti BOE. Průměr díry prý bude 6,7 mm. U Galaxy S10 by se otvor měl zmenšit až na 3 mm.

Spekulovalo se o tom, že Samsung novinku uvede v lednu na CESu, ale podle „leakera“ @UniverseIce Korejci počítají s prosincovou premiérou. Ve stejném měsíci (a zřejmě o něco dříve) chce telefon s dírou v displeji představit také Huawei. O jeho modelu se mluví již od léta.

Huawei na čínské sociální síti Weibo sdílel plakát se siluetou děravého mobilu a prosincovým datem. Dle magazínu GizChina půjde o model Nova 4, který přinese špičkový Kirin 980, 6 GB RAM a prostředí EMUI 9. Nástupce Novy 3 by rovněž mohl nést LCD displej od BOE, s tímto výrobcem má Huawei zkušenosti již z řady Mate 20 (které ale mají OLED).

Huawei chce předběhnout Samsung. Ještě letos prý uvede mobil s dírou v displeji
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlasů

1 komentář