Internetová televize Vodafone TV začala jako první nabízet 4K filmy

1
Vodafone TV
Vodafone TV
-
Zdroj: Vodafone

Vodafone v březnu spustil svou vlastní internetovou televizi pod názvem Vodafone TV. Jde o nabídku, kterou převzal od UPC a nadále ji vylepšuje. Přitom ponechal i nabídku tarifů své původní internetové televize, kterou pro operátora technicky zajišťuje SledováníTV.

Vodafone nyní začal nabízet filmy v rozlišení 4K. Nejde zatím o televizní stanice, ale o službu videotéky a několik konkrétních filmů. Například Kill Bill (oba díly), Terminator: Genisy či Akumulátor 1. Další budou postupně přibývat. Vodafone TV nabízí tři tarify (Klasik, Komfort a Komplet) a mimo ten základní je videotéka vždy v ceně. K tarifu Klasik jde dokoupit za 99 Kč měsíčně.

Pro sledování Vodafone TV musíte mít od Vodafonu set-top-box (který je na rozlišení 4K připraven), operátor zatím stále aplikaci pro chytré televizory nenabízí. Ani nemáme zprávy o tom, že by ji chystal. Cena pronájmu set-top-boxu (70 Kč) je už započítána v ceně tarifu a můžete si přiobjednat i druhý pro svůj druhý domácí televizor. Základní tarif stojí 299 Kč (398 Kč s videotékou) a střední tarif přijde na 499 Kč.

Vodafone TV obr4
Set-top-box Vodafone TV

Stejně tak je potřeba televizor s rozlišením 4K, přičem operátor sám nabízí model od Sony (KD-XG8096BAEP) se slevou, pokud si současně pořídíte některý z mobilních tarifů. Filmy v 4K samozřejmě přehrajete i na Full HD televizorech.

Pro HD vysílání Vodafone doporučuje přípojku alespoň 7 Mb/s, pro 4K to bude okolo 15 Mb/s. Operátor totiž zatím zřejmě nevyužívá kodek H.265. Rychlost v jeho (exUPC) síti ale nebude problém, i když službu si můžete objednat ať máte internet od kohokoliv. To u UPC dříve nešlo.

zdroj: Vodafone

Internetová televize Vodafone TV začala jako první nabízet 4K filmy
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlasů

1 komentář

  1. Stejně jsou to šmej.i. Set-top box si už nemůžete koupit, ale pouze platit 70,-Kč měsíční výpalné + služby. Zjistit něco o parametrech hardwarových zařízení na webovkách Vodafone je znalost hodná detektiva. Kolik stojí náhradní dálkový ovladač, a kolik stojí výměna zařízení?