Apple prý příští rok uvede levnější mobil. Jaký bude „iPhone SE 2“?

7
Apple iPhone 8
Apple iPhone 8

Apple údajně příští rok na jaře uvede nový iPhone. Šlo by o netradiční datum, premiéry jablečných smartphonů se již roky odehrávají na podzim. Novinka ale bude výjimečným modelem podobně jako byl v březnu 2016 uvedený iPhone SE. Podle japonského listu Nikkei prý půjde o jeho nástupce.

Firma se již několik čtvrtletí v řadě potýká s poklesem prodejů iPhonů, což je v účetnictví Applu stále nejdůležitější položka. Společnosti kvůli tomu klesají tržby i zisk. Nová inkarnace levného iPhonu SE by mohla prodeje nakopnout. Spekuluje se, že prvního modelu Apple prodal přes 40 milionů kusů. Teď by mohla být poptávka ještě vyšší, protože hlavní řada iPhonů s cenou začíná na 22 tisících korunách, což odrazuje uživatele ve velkých a chudších zemích, jako jsou Čína a Indie. A čím více se prodá iPhonů, tím více může Apple vydělávat na službách, což je ostatně jeho dlouhodobým cílem.

Podle zdrojů Nikkei by nový iPhone SE měl vycházet z menšího iPhonu 8. Z něj by si vzal tělo, 4,7″ LCD a pravděpodobně i čtečku otisků, ale Apple by využil novější čipset a či lepší foťák. Však také původní SE byl slepencem čtyř generací iPhonů. Recyklace komponent je dnes běžná také u základních iPadů.

Apple by měl pro uvedení nového SE i další důvody. První model již oficiálně neprodává. Chystaný systém iOS 13 bude s velkou pravděpodobností poslední, kterého se původní telefon dočká. První SE byl navíc připomenutím staršího designu. Přišel v době, kdy už Apple prodával iPhony 6 a 6S, které přinesly větší displej a odlišné tělo. Po záříjové premiéře nových iPhonů tu budeme opět mít dvě plné generace telefonů s odlišným designem, který načal iPhone X.

Zdroj: Nikkei


Apple prý příští rok uvede levnější mobil. Jaký bude „iPhone SE 2“?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

7 KOMENTÁŘE

  1. Akože s iOS 13 končí podpora modelu SE? Veď vyšiel v roku 2016, takže podpora by mala byt niekde do roku 2021, čiže 5 rokov. iPhone 5s dostal dokonca 6 ročnú podporu, ale to bola výnimka. Teda za predpokladu, že by podpora u nižšieho modelu nebola nejak skrátená.