iTunes a Apple TV+ lze sledovat i na televizorech od LG, čeká se na Sony

0

Apple navzdory mnoha spekulacím dosud neuvedl vlastní televizor. Již 13 let ale vyrábí vlastní přehrávače a od loňska je možné filmy a seriály z jeho obsahových služeb přehrávat také prostřednictvím aplikací pro Smart TV. Na vybraných televizorech od Samsungu, LG, Sony a Vizia lze streamovat zvuk a obraz z iPhonů prostřednictvím funkce AirPlay 2.

Plnohodnotná aplikace Apple TV, která už nevyžaduje mobil, je dostupná pro Smart TV od Samsungu, řady 2018 a novější, dále pak na krabičkách Roku a Amazon Fire TV. Podporu příslibily také společnosti Sony a LG. Na Japonce se zatím čeká, Korejci začali novou aplikaci distribuovat tento týden, je ale průběžná. Jako první se jí dočkají OLED a NanoCell televizory z loňského roku (řady SM9X a SM8X), později během února dojde i na UHD LED TV sérií UM7X a UM6X. V průběhu roku potřebná aktualizace firmwaru dorazí i na televizory z roku 2018.

TIP: Televizory LG pro rok 2019 jsou tři OLEDové speciality

Aplikace Apple TV umožňuje sledovat živé televizní vysílání (v Česku není dostupné), nakoupené nebo zapůjčené filmy z iTunes a také sledovat knihovnu Apple TV+, která odstartovala loni na podzim.

TIP: Oficiální seznam Applu s podporou AirPlay 2 a TV+

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!