Česká televize má po letech novou aplikaci iVysílání. Co přináší?

1
AZ Kvíz
Ilustrační foto (zdroj: ČT)

Aplikace iVysílání se od prvotního vydání v roce 2011 prakticky nezměnila. Česká televize tehdy zakládala Divizi nových médií a adaptace moderních formátů byla prioritou. V rychlém sledu tak ČT začala vydávat archiv iVysílání a zpravodajství plus živé vysílání v aplikací ČT Sport a ČT24 nejen pro Android a iOS, ale taktéž minoritní platformy jako Windows Phone, Windows 8, Symbian a Samsung Bada.

Jenže pak se až doteď nic nedělo, drobné aktualizace řešily problém s kompatibilitou na nových systémech, ale design zastaral, funkce nepřibývaly a spolehlivost živých přenosů byla mizerná. Včera vydaná aktualizace pro iOS (stahujte z App Storu) řeší minimálně první dva body.

iVysílání ve verzi 1.8 přináší upravený vzhled, ladila se ale jen grafika, nikoliv princip navigace. Stále tak chybí vyhledávač pořadů (!), obsah je třeba hledat ručně podle abecedy, žánru nebo data vysílání. Hlavní novinkou je ale podpora živého vysílání všech kanálů ČT. V horní liště přibylo tlačítko Živě. Kvalitu přenosu si nicméně nenastavíte. Časový posun (time shift) rovněž chybí.

V době psaní článku byla k dispozici pouze aktualizovaná verze pro iOS. Jestli dojde i na update aplikace pro Android a Windows, či jestli se změní i samostatné aplikace ČT Sport a ČT24, není v tuto chvíli jasné.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář