Jak naladit ČT3? Nový kanál bude v DVB-T2, na satelitu, kabelovce i IPTV

1

Novou stanici ČT3 začne vysílat v pondělí 23. března v 9 hodin ráno. Naladit ji lze již od pátku, ale během víkendu na obrazovce uvidíte pouze statický obrázek (nikoliv monoskop) s informací o startu vysílání.

ČT3 bude zdarma dostupná v rámci terestrického vysílání i v placených satelitních, kabelových a internetových televizích ve všech tarifech. Vysílat bude denně od 9 hodin do 17:25h. Jednotliví operátoři stanici zavedou postupně. ČT3 bude vysíláno v rozlišení HD, což u České televize znamená 1920 × 1080 px.

Pozemní vysílání

DVB-T2: Česká televize vysílá v multiplexu 21, případně v přechodové síti 11. U pozemního příjmu se vám stanice může objevit automaticky, ale možná bude nutné ji manuálně naladit. Záleží na nastavení vaší televize či set-top-boxu, jestli má zapnutou funkci pro automatickou aktualizaci.

Pokud byste s naladěním měli problém, lze se obrátit na Divácké centrum České televize na telefonu 2 6113 6113 (každý den od 7:30 do 20 hodin).

DVB-T: Přechod na DVB-T2 je sice aktuálně pozastaven, ale v původní digitální síti ČT3 nebude. Signál by však mělo být možné naladit i v přechodové síti 11. Pokud máte přístroj schopný příjmu DVB-T2, ale vysílač u vás zatím vysílá pouze DVB-T(1), bude třeba se podívat po jiném typu vysílání. A naopak pokud nemáte přístroj schopný příjmu DVB-T2, jedinou šancí je nový set-top-box nebo jiný typ příjmu signálu.

Internetové televize

SledováníTV: již je v nabídce ve všech tarifech (na poslední pozici, respektive promo2)

Kuki: již je v nabídce ve všech tarifech

O2 TV: od pondělí bude v nabídce ve všech tarifech

Digi TV (Telly): oznámeno v neděli, bude ve všech tarifech

T-Mobile TV: bude v nabídce ve všech tarifech včetně jejich satelitní televize

Lepší.TV: již je v nabídce ve všech tarifech (na 16. pozici)

Zapni TV: zatím neoznámeno

Číčo TV: zatím neoznámeno

Vodafone: v rámci balíčků od Sledování TV a Lepší.TV

Kabelové televize

UPC (Vodafone): bude v základní nabídce, ale na webu ještě neoznámeno

Naladili jste si novou stanici ČT3?

Satelitní televize

Skylink: Skylink zařadil ČT3 do balíčku Digital a vyšších (tedy prakticky do všech) na pozici 44. Nositelem signálu je Astra na 23,5° E na kmitočktu 12 344 MHz (horizontální polarizace). Tarif Digital je zdarma, ale platí se pravidelné servisní poplatky. ČT3 najdete i ve službě Skylink Live TV, což je internetová televize tohoto operátora.

freeSAT: podle informace platné k sobotnímu datu zatím freeSAT nemá informace ohledně zařazení ČT3 do své nabídky. FreeSAT byl ovšem v nedávné době koupen Skylinkem.

Digi TV (Telly): oznámeno v neděli, bude ve všech tarifech

ČT3 je dočasný kanál, ale nikdo neví na jak dlouho

V rámci vysílání se na obrazovku vrátí hlasatelky a pořady mají být vhodné právě pro starší publikum. Česká televize ji oznámila, že znovu uvidíte O poklad Anežky české či Rozpaky kuchaře Svatopluka.

Hlasatelkami mají být známé tváře z pořadu Sama doma (na Alexandera Hemalu se zřejmě těšíme marně). ČT3 bude pouze dočasný kanál a po skončení pandemie jej Česká televize podle současných informací zase vypne.

zdroj: Česká televize

Jak naladit ČT3? Nový kanál bude v DVB-T2, na satelitu, kabelovce i IPTV
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.5%) 16 hlas/ů

1 komentář

  1. To jsem zvědav čím nám naše veřejnoprávní médium zase zaplevelí kmitočty. Doufám, že to nebude zase čistý klon nějakého jiného jejich programu nebo historické vysílání její socialistické předchůdkyně. No alespoň budeme všichni spokojení, že za televizní poplatky máme program navíc. 😉