Skylink zase zvyšuje ceny. Servisní poplatek bude od března o třetinu dražší

18

Společnost M7 Group provozující satelitní televizi Skylink oznámila další zvýšení servisního poplatku, a to od 1. 3. 2020. Tarif Digital obsahující 61 základních programů bude při měsíčním placení stát nově 119 Kč místo 89 Kč. Při jednorázové úhradě na 12 či 24 měsíců pak zákazníci zaplatí 1499 či 2699 Kč, doposud to bylo 1399 a 2399 Kč (a loni se též zdražovalo).

Zvýšení cen přichází paradoxně v době, kdy v Česku vrcholí migrace na DVB-T2 a alternativní operátoři chtějí lákat diváky pozemního vysílání k přechod na jiný typ příjmu.

Používáte internetové televize typu skylink?

Když v zemi končilo analogové vysílání, tehdejší operátoři Skylink a CS Link (později se sloučili) nabízeli onen základní balíček programů bezplatně, stačilo mít pouze parabolu, přijímač a přístupovou kartu. Od 1. 9. 2012 se ale začaly utahovat opasky a přišel servisní poplatek ve výši 29 Kč měsíčně, který od té doby v několika fázích zdražil.

TIP: Tohle jsou nejlevnější tarify internetové televize, ceny začínají na stovce

Skylink přitom pořád mate veřejnost tím, že u tarifu uvádí cenu 0 Kč / měsíc při zaplacení servisního poplatku. Za oněch osm let už firma mohla téhle pohádky nechat a rovnou tarif Digital nacenit obdobně jako vyšší tarify, u nichž žádný servisní poplatek není. Za příplatky je pouze větší počet kanálů.

Zdroj: Skylink

Skylink zase zvyšuje ceny. Servisní poplatek bude od března o třetinu dražší
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.29%) 281 hlasů

18 KOMENTÁŘE

 1. Dobře jim (zákazníkům) tak. U mě tahle firma skončila v okamžiku, kdy mi začala vykládat, že zdarma znamená, že budu platit měsíční poplatek. A dodnes mě štve, že je stát nedonutil vrátit peníze za karty, které prodaly s falešným slibem.

  • Ale samo že dávají.Pozemní vysílání nikdy nenabídne stejnou obrazovou kvalitu a šířku nabídky.Nemluvě o ,,pokrytí,,
   Satelit je prostě placená TV,základní balíček má smysl jenom v případě že nemáte signál DVB-T nebo nechcete platit odpovídající rychlé a většinou drahé internetové připojění…

 2. Myslím, že je to ještě horší, kdysi bývaly doby, kdy byl po mnoho let Skylink zdarma, zcela zdarma, akorát bylo nastaveno, že při zakoupení karty člověk zaplatil poplatek, nejdříve to bylo 5000 Kč, já osobně platil 3500 za aktivaci a pak bylo vysílání „doživotně“ zdarma. Prostě za nula Kč, tak byla nastavená pravidla a důvěra v ně. Posléze přišel ohromný byznys a prodej Skylink novému majitele, dokonce se nás, okradené ,naoko někdo snažil chránit, dokonce byla Skylinku udělena systémem pokuta, tu ovšem vybral za deset dní účtování „servisního“ poplatku. A ten vznikl jenom proto, aby bylo vysílání stále bez poplatku, bez platby za ten příjem, ale hradit jsem musel právě ten měsíční servisní poplatek, právě takhle se vlk nažral a koza zůstala celá, byli jsme okradeni a již se nás nikdo nezastal, přece příjem byl zdarma i nadále, ale platili jsme přece za administraci ! A tak vše utichlo a když je ticho, je čas na zvyšování „servisního poplatku“, to se dělo často, téměř ročně. Jsme zkrátka ždímáni a nikdo se nikoho nikdy nezastal, smutná realita…. Vlastně zastal a tím Skylink dost zuří a kope, to totiž cítí a pěkně, není to úplně legální, není to košer, ale přece jsem kdysi koupil kartu k doživotnímu příjmu zdarma, vzpomínáte? Nechci tady navádět na nelegální činnost, takže pouze napovím…..sdílím, sdílíš, sdílíme……a kdo nesdílí, ten platí…..

  • Co se Vám nezdá? Servisní poplatek je na provoz zákaznické linky a na tu přeci volají zásadně lidé co mají jen základní tarif. Proč by tam proboha volali ti co mají další placené kanály. To je přeci naprosto logické.

   • Tady bychom zase Skylinku neměli křivdit. Pronajímá si vysílací kapacitu družic, které mají omezenou životnost, a komerční TV po něm chtějí za svoji „prémiovou“ produkci ve Full HD kvalitě další desátky (proto máme Full HD v pozemním vysílání jen od veřejnoprávní TV, která se na tom nesnaží rejžovat).

    • Ale o tom to přece je, když zaplatíš, tak jim tu jejich zlodějnu legitimizuješ – a to platí i pro komerční stanice. Ty si vybírají prachy na reklamách, ale není jim blbé rejžovat i na strnulých xichtech před čumítkem.

     Tak jako tak, klasická komerční TV je už mrtvá (dojíždí to na starší generaci – podle toho vypadá i skladba programu). Mladí už jsou na Netflixu a spol. Jediný smysl má už jen TV veřejné služby s vysokou přidanou hodnotou a MOŽNÁ sportovní kanály. Zbytek do pár let umře nebo se zapouzdří do nějakého latentního stavu.

  • Neinzerují to jako základní balíček, protože jakmile si platíte kerýkoliv jiný balíček, tak tohle už máte v ceně.

   No nic, já se přestěhoval do bytu, kde nejde satelitní anténa namířit na Astru. Takže jsem přešel ke Kuki.tv a po pár měsících už bych satelit nechtěl ani kdyby byl opravdu zadarmo. IPTV se dnes opravdu docela blíží televizi na přání – najdete si pořad, který vysílali třeba minulý víkend a podíváte se na něj. Máte k dispozici výběr divácky nejúspěšnějších pořadů za uplynulých 7 dní, například. Tohle satelit opravdu nedokáže, nanejvýš tam najdete stanice Nova+1 a Prima+1. Přitom tam na rozdíl od streamovacích služeb máte televizní vysílání, můžete koukat na zprávy nebo sport jen s pársekundovým zpožděním.

   • IPTV je zase závislá na ‚poslední míli‘ a ta je v Čechii mizerná. Sám mám Skylink (špatný pozemní signál a internet málo propustný).
    No, taky bych nemusel dotovat benzínové pumpaře (plynaře, …) s rostoucími cenami. 😉

    • Iptv dává docela smysl tam, kde neomezuje zbytek prenos. pásma. Coz je treba tv od o2, kde o2 to pasmo poskytuje take. Ja tohle nenam a platit nehodlam. A vite co, ono se bez te tv dá žít. Staci KODI nebo kdyz platit tak za Netflix, HBO atd. Nemam cas koukat pri 150min stopazi na 100min reklam.