Skylink zdražuje. Připlatí si ti, kteří toho na satelitu sledují nejméně

11
satelit parabola
Ilustrační foto (foto: EME / Pixabay)

Největší česká satelitní televize od března zdraží své služby. Skylink zveřejnil nový ceník, který má reflektovat nárůst počtu stanic i nové funkce. Navýšení se dotkne jen základního tarifu a servisního poplatku (tzv. tarifu Digital), který musí uhradit diváci bez tarifu, kteří přijímají bezplatné stanice.

Servisní poplatek zdražuje po dvou letech. Předplatné na 12 měsíců bude za 1399 Kč, na 24 měsíců za 2399 Kč. Doposud se platilo 1198 Kč, resp. 1895 Kč. Zajímavé je, že v případě měsíčního placení přes SIPO nebo inkaso zůstává poplatek na 89 Kč. Skylink si tak za 12 měsíců strhne 1068 Kč, za 24 měsíců pak 2136 Kč. Dlouhodobé předplatné tedy bude paradoxně méně výhodné (a u ročního poplatku bylo i doposud).

Na důvody jsme se zeptali podpory Skylinku, cituji: „U naší společnosti je měsíční platba nižší, jelikož, když máte u karty nastaveno SIPO nebo inkaso, nemusí tedy chodit připomínky k předplatnému a máte dlouhodobě zaručenou platbu pravidelně.“ Při platbě na dva roky dopředu má přitom Skylink zaručený dlouhodobý příjem a ještě nemusí dlouho posílat žádné upomínky.

Tarif / balíček Stanic Poplatek
Digital 60 (30 v HD) 89 Kč
Smart 93 (39 v HD) 259 Kč
Flexi 10 70 299 Kč
Multi 113 (47 v HD) 339 Kč
Kombi 129 (55 v HD) 409 Kč
Komplet 137 (57 v HD) 1100 Kč
HBO Standard 3 (1 v HD) + Digital 235 Kč
HBO MaxPack 4 (1 v HD) + Digital 285 Kč
CS Film 3 + Digital 131 Kč
Film Europe 3 (3 v HD) + Digital 152 Kč
Exxtra 6 (2 v HD) + Digital 240 Kč
Man-x 1 + Digital 260 Kč

Kdo se změnou ceny nesouhlasí, může bez sankcí od smlouvy odstoupit. Stávajícím předplatitelům se ceny zvýší až po konci platnosti dosavadní smlouvy.

TIP: O operátora méně: Skylink kupuje satelitní část UPC freeSat

Skylink dále zdraží tarif Smart, a to z 239 Kč na měsíc na 259 Kč. Smart měl stálou cenu po celé tři roky. Operátor navýšení obhajuje přidáním 16 nových HD programů a zavedením sedmidenního internetového archivu plus videotéky. I v tomto případě mohou klienti od smlouvy odstoupit bez pokuty.

TIP: Skylink chce vysílat v DVB-T2, bude se ucházet o provoz multiplexu

Skylink zdražuje. Připlatí si ti, kteří toho na satelitu sledují nejméně
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.5%) 16 hlasů

11 KOMENTÁŘE

 1. Na samote bych bydlet nechtel, jinak je i v malych mestech dnes dostupny internet a HBO Go stoji par korun, neni duvod platit Skylink.
  Skoda, ze se u nas vic nesnazi Netflix a Amazon na nas dlabe. :-/
  Verim, ze to casem prijde, pak budou mit vychcandirove utrum.

  • Nechápu tu negaci. Za 89 Korun měsíčně 90 stanic z toho 30 v HD. Kdo jiný toto má?
   Osobně mám třeba kabelovku s +/- 60 stanicemi v HD pouze Česká televize za 110,-

   Ovečky plaťte? Copak je dneska něco zadarmo?

   Poslední dobou mě to tady začíná připomínat nějakou diskuzi na Novinkách.cz.
   Jak sjezd důchodců na technologickém webu.

   • Těch stanic je jen 60, včetně HD a polovina z nich jde zdarma přijímat přes DVB-T. Kdo má internet, tak už má lepší za 59 Kč sledovat TV přes SledovaniTV a všechny programy si může pouštět týden zpětně nebo nahrávat.

   • @siddhi: nejde ani tak o 89 korun, ale pro připomenutí, jak jsme se k těm 89 korunám dostali. Skylink masíroval zákazníky ať si jednorázově zaplatí účastnickou kartu navždy. Šlo o několik tisíc. Netrvalo ani dva roky a byl tu servisní poplatek tuším 9 korun měsíčně. A to se bavíme o roku cca 2012. 7 let a jsme na 10ti násobku. Pro lidi, kterým stačí základní programy, je to celkem sviňárna, zmařená investice do satelitního příjmu. Jistě, lze přejít na ČT kartu „zadarmo“ (aka koncesionářská daň), provozováno Skylinkem, pro příjem pouze ČT.
    Já osobně, vědět dopředu jak se Skylink zachová, tak raději zainvestuji v domě do antenního rozvodu.
    Jde o princip, kdy společnost Skylink kadí zákazníkům na hlavu. Taková společnost rozhodně ode mě neuvidí ani korunu.