O operátora méně: Skylink kupuje satelitní část UPC freeSat

8

Počet operátorů satelitní televize na českém trhu se o jednoho sníží. Společnost Skylink totiž kupuje freeSat (satelitní televize od UPC). Jde o součást obchodu vlastníka Skylinku, skupiny M7 Group, který od společnosti Liberty Global (vlastník UPC) kupuje veškeré satelitní služby. V Česku a na Slovensku jde právě o freeSat, součástí jsou ještě satelitní televize v Rumunsku a Maďarsku.

Kromě Skylinku tak bude v Česku působit už jen Digi TV a T-Mobile SAT TV. Dřívější CS Link totiž už od roku 2011 patří pod Skylink. T-Mobile SAT TV byl dříve takovým virtuálem pod Skylinkem, současná služba satelitní televize ale technicky běží pod Slovak Telecomem. Skylink má také zájem o provozování jednoho z multiplexů pozemní DVB-T2, to však bude aktuální nejdříve za dva roky.

O operátora méně: Skylink kupuje satelitní část UPC freeSat
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 30 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  1. Dneska už nejde ani tak o satelit ani terestrial, ale o IPTV. A je pravda, že i tady ten Skylink docela vypaluje rybník lokálním IPTV platformám, protože dává SkyLink Live TV ke každému ze satelitních tarifů, včetně základního Digital za stovku měsíčně. Předplatné ostatních IPTV poskytovatelů začíná na dvojnásobku.