Přehled jednoduchých metod, jak vypnout touchpad ve Windows 10

0
Jak vypnout touchpad ve Windows 10
Jak vypnout touchpad ve Windows 10
-
Zdroj: pixabay

Touchpad neodmyslitelně patří mezi základní součásti každého notebooku. Ne vždy však najde své uplatnění a mnoho uživatelů raději preferuje použití bezdrátové myši. V takovém případě se nevyhnete občasným nechtěným dotykům touchpadu určitou částí vaší ruky. A právě pro tyto případy můžete touchpad u notebooků snadno vypnout. My si dnes ukážeme, jak vypnout touchpad ve Windows 10 nebo u notebooků od Lenovo, HP nebo Asusu.

Jak vypnout touchpad Windows 10

Velmi jednoduchým způsobem, jakým můžete vypnout touchpad ve Windows 10, je v nastavení systému. Otevřete systémové nastavení a vyberte kategorii Zařízení.

Jak vypnout touchpad ve Windows 10
Jak vypnout touchpad ve Windows 10 (zdroj: cnews.cz)

Pokud máte správně nainstalované ovladače pro touchpad, zobrazí se vám v levém seznamu položka Touchpad. Tu vyberte a poté přepínačem touchpad vypněte.

Jak vypnout touchpad 2. část
Jak vypnout touchpad 2. část (zdroj: cnews.cz)

Jak zapnout touchpad

V opačném případě, pokud máte touchpad vypnutý a chcete jej opět zapnout, můžete na klávesnici notebooku vyhledat speciální zkratku, nejčastěji pomocí klávesové kombinace fn + určité tlačítko a tím aktivovat touchpad.

Vypnutí nebo zapnutí touchpadu pomocí klávesové zkratky u notebooku Acer
Vypnutí nebo zapnutí touchpadu pomocí klávesové zkratky u notebooku Acer (zdroj: cnews.cz)

Pokud na klávesnici vašeho notebooku nevidíte tlačítko s ikonou touchpadu, můžete touchpad zapnout stejným způsobem jako v předchozím odstavci.

Otevřete systémové nastavení a vyberte kategorii Zařízení. V levém sloupci zvolte možnost Touchpad a přepínačem jej aktivujte.

Systémové nastavení → Zařízení → Touchpad → Zapnout touchpad

Další tipy, jak vypnout a zapnout touchpad Lenovo, HP nebo Asus notebooků

Vypnutí nebo zapnutí touchpadu může být u každého přístroje jiné v závislosti na konkrétním modelu a výrobci. Standardně by vám měla stačit pro vypnutí touchpadu jednoduchá klávesová zkratka spočívající ve stisku klávesy Fn + některého z tlačítek F1 až F12 (na kterém je natištěná ikona touchpadu).

Klávesa pro vypnutí nebo zapnutí touchpadu
Klávesa pro vypnutí nebo zapnutí touchpadu (zdroj: cnews.cz)

Jak vypnout touchpad Lenovo notebooků?  Dost možná stačí dvakrát poklepat na svítící LED diodu v okolí touchpadu. Novější Asus notebooky mohou mít speciální tlačítko vyhrazené pro zapnutí/vypnutí touchpadu, případně stačí dvakrát poklepat do jednoho z rohů touchpadu.

Další možností, avšak nejméně doporučovanou možností, jak natvrdo vypnout touchpad, je přímo v BIOSu. Návod, jak se dostat do biosu, můžete najít v jednom z předešlých článků.

Pokud ale nevíte, co přesně v BIOSu chcete udělat, můžete vašemu zařízení více uškodit než pouze vypnout touchpad. Tuto operaci by tedy neměli dělat méně zkušení uživatelé.

Přehled jednoduchých metod, jak vypnout touchpad ve Windows 10
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas