Konec výzev k upgradu na Windows 10. Microsoft odebírá všechna upozornění

0

Nabídka vyzývající k bezplatnému upgradu na Windows 10 je pryč. Kdo Desítky nepoužívá, bude patrně oslavovat. Ikona s logem Windows, která říkala, že můžete zdarma přejít na nejnovější řadu Windows, by z oznamovací oblasti měla pomalu mizet i se všemi oznámeními a reklamami na upgrade z IE. Microsoft propagační součásti odebírá pomocí aktualizace označené jako KB3184143.

Proč Microsoft nabídku, jež se z pohledu běžného uživatele či uživatelky nedala zabít, odebírá až teď na začátku poslední třetiny září? Samotná propagační akce, kdy jste mohli zdarma upgradovat na Desítky z některých starších verzí Windows, skončila už 29. července. Buď jak buď, jedno temné období končí.

Jedna z podob výzvy k upgradu zdarmaJedna z podob výzvy k upgradu zdarma
Příklady podob výzvy k upgradu zdarma

Původně zajímavá nabídka a potenciálně pověst Windows 10 byly později zničeny agresivním nátlakem na instalaci. Kdo chtěl přejít, přešel, zbytek bude rád, že může v klidu a bez rušení dožít na svém stávajícím sytému.

Mimochodem, prozatím je podle Paula Thurrotta nadále možné aktivovat Windows 10 pomocí produktového klíče k Windows 7/8.1. Oficiálně tak bezplatný upgrade provést nemůžete, pokud ovšem nepatříte do skupiny zdravotně postižených, pro které je upgrade nadále zdarma. Reálně zatím Microsoft nechává vrátka otevřená, pravděpodobně aby se vyhnul případným problémům s aktivací. Tato vrátka pravděpodobně nebudou otevřená věčně.

Ani rezervační dialogy už neuvidíme
Ani rezervační dialogy už neuvidíme

Zdroj: Microsoft via Thurrott.com

Konec výzev k upgradu na Windows 10. Microsoft odebírá všechna upozornění

Ohodnoťte tento článek!