Konverzace a chatboti budou další způsob ovládání počítače [Build 2016]

0

Microsoft letos poodhalil velké plány ohledně umělé inteligence. Samotnou Cortanu již nějaký ten pátek známe, nicméně podle vize firmy by asistentka měla být k dispozici všude. V tomto roce s tzv. Anniversary Updatem dorazí na Xbox One. Nyní k větším novinkám. Nadella prozradil, že konverzace bude něco, na co bude Microsoft klást důraz. Jde o to, aby tzv. chatboti rozuměli přirozenému jazyku.

Cílem je, abychom mohli normálně psát či mluvit, podobně jako komunikujeme se svými kamarády a kamarádkami a neměli dojem, že používáme pro počítač uzpůsobenou hatmatilku. V tu chvíli bude konverzace další způsob, jakým budeme ovládat počítače a služby. Podle Nadelly bude budoucnost patřit lidem, digitálním asistentům či asistentkám a chatbotům.

 

Microsoft na konferenci Build 2016 předvedl, jak Cortana ve spolupráci s chatboty na Skypu může naplánovat dovolenou. Ani kvůli takové věci v budoucnu nebudete muset opustit okno s chatem. Chatbota si tedy představte jako další aplikaci, se kterou i místo vás může pracovat váš digitální asistent. Proto teď firma chce, aby všichni tvořili chatboty, uvolnila proto Microsoft Bot Framework.

V ukázce se Skypem Redmondští předvedli, že klient pozná, kterého chatbota by měl povolat. Poté, co vám bot pomůže, se ho Skype zase zbaví. Microsoft není jediný, kdo směřuje tímto směrem. Asistentů a asistentek jako Cortana je více, dále pak existují podobné snahy o to, jak by chatboti měli zpříjemnit uživatelský zážitek. Podobně jako Skype by měl fungovat asistent Facebook M v Messengeru.

S chatboty nás bude ovšem ještě více pálit, že u nás není Cortana dostupná. Microsoft by si měl s jejím uvedením nejen v Česku pospíšit. Chatboti na Skypu odstartovali včera, a to jak pro vývojáře, kteří mohou boty tvořit, tak pro spotřebitele, kteří je mohou začít používat. Nikoli však v Česku.

Zdroj: Microsoft

Konverzace a chatboti budou další způsob ovládání počítače [Build 2016]

Ohodnoťte tento článek!