Lepší spánek, méně unavené oči. Windows 10 zredukuje modré světlo

0

Jistě jste už slyšeli o tom, že modré světlo ovlivňuje kvalitu spánku. Před spaním bychom proto neměli používat elektronická zařízení s displejem. Modré světlo zabraňuje tvorbě melatoninu, díky němuž tělo dostává podnět, aby se připravilo a uložilo ke spánku. Částečně to řeší aplikace pro počítače a smartphony, které upravují teplotní zobrazení obrazovek.

K večeru se zapadajícím sluncem přidávají červenou a teplota barevného podání se zvyšuje. Oči se pak méně namáhají a můžeme si dopřát lepší spánek. Jen si na toto zobrazení musíte zvyknout. Na počítačích používáme obvykle Flux, na mobilech např. Twilight. Velkým krokem vpřed bylo, když integraci funkce pro automatickou změnu teplot barev do iOS 9.3 letos v březnu integroval Apple.

Na řadě je Microsoft. V souborech v posledním testovacím sestavení Desítek byly nalezeny odkazy na funkci, která v systému zatím přítomná není, jednoho dne nám však pomůže zkvalitnit spánek a šetřit zrak. Tlačítko pro přepínání teplotních režimů zobrazení by mělo být dostupné v Centru akcí. Lze přepokládat, že nám Redmondští dovolí, aby se teplota měnila automaticky. Bylo by tristní, kdyby proces nešel zautomatizovat.

Nativní funkce bude pro řadu lidí lepším řešením než samostatný nástroj, především kvůli dostupnosti. Navíc to znamená, že bude změna teplot pravděpodobně dostupná také na mobilech, takže by Windows 10 mobile dohnal iOS. Více snad v dohledné době prozradí program Windows Insider.

Zdroj: ‏@tfwboredom via The Verge

Lepší spánek, méně unavené oči. Windows 10 zredukuje modré světlo

Ohodnoťte tento článek!