Bezdrátovou Qi nabíječku má i Lidl. Nestojí moc a nabije skoro každý telefon

3
Livarnolux Stolní lampa s bezdrátovým Qi nabíjením
Livarnolux (Lidl) Stolní lampa s bezdrátovým Qi nabíjením

Nejen Ikea, ale i obchodní řetězec Lidl má vlastní bezdrátovou nabíječku s podporou standardu Qi (WPC). Prodává ji pod obchodní značkou Livarnolux stejně jako lampičky nebo LED žárovky. Také samotná nabíječka slouží jako stolní lampa.

Zařízení má tvar připomínající mísu nebo létající talíř. Má 20 cm v průměru a 7,5 cm na výšku. Nahoře je podložka s indukčním nabíjením, zespod svítí 24 bílých a 12 RGB diod. Teplotu barev lze měnit pomocí dotykového displeje, světelný tok lampy je 600 lumenů, což by odpovídalo 50W wolframové žárovce.

Livarnolux bude funkční se všemi stávajícími mobily nebo tablety s podporou Qi. Lidl však do krabice přidal dvojici vložek, díky kterým půjde nabíjet i ostatní zařízení. Jedna vložka je pro mobily s konektorem microUSB, druhá pro iPhony s Lightningem (ještě by se hodil USB-C). Takový telefon pak pochopitelně musíte nosit v nějakém pouzdře a počítat s tím, že k počítači nebo někdy i sluchátkům bude třeba využít bezdrátové připojení. Nabíjení bude tradičně pomalé, výstupní výkon je jen 4 W.

TIP: E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží

Lidl si za Livarnolux Stolní lampu s bezdrátovým Qi nabíjením účtuje 799 Kč. Dostupná je i online na lidl-shop.cz. E-shop poskytuje 90denní lhůtu na vrácení bez udání důvodu.

Za srovnatelné peníze asi těžko koupíte něco lepšího. Totožné zařízení (Lidl si produkty nechává vyrábět u čínských OEM/ODM) je dostupné na Aliexpressu za 46 dolarů (1000 Kč) a to v ceně nejsou vložky pro mobily.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Kdyby výrobci telefonů nebyli chujové a dávali Qi do mainstreamu a výš (jako u WP), tak to nemusela být taková okrajová záležitost. Aspoň, že ten Samsung drží furt laťku nahoře s Galaxy S, jinak by to šlo do kopru úplně.

    Snad to aspoň teď spasí nové iPhony, ty už protlačily spoustu věcí (některé z nich absolutně dementních).

    • Ani nevím jak je na tom vlastně Qi s efektivitou (v době používání tabletu Nexus 7 2013 jsem to nikdy nezměřil). Každých 10% rozdílu by celosvětově (plošné využívání u všech SF) představovalo zhruba +100MW zdroj na nabíjení.

  2. Po pravdě víc, než bezdrát, se mi líbilo řešení u Zetkovejch Xperií. Ten boční, magnetickej konektor. Nebyly tam zdaleka takový ztráty a stačilo to vložit do dockovací stanice o velikosti větších zápalek.