Mapy.cz dostaly tmavý režim. V noci nebudou oslňovat

0

Letošní prioritou mapové služby Seznamu má být zlepšená navigace v autech. Od jara přibyly navigace v pruzích a upozornění na překročení maximální povolené rychlosti. Teď aplikace pro Android (Play Store) a iOS (App Store) přidává také slibovaný noční režim. Rozhraní aplikace i mapka při navigaci se převlečou do tmavých odstínů, takže v noci nebude displej oslňovat řidiče. Režim se může přepnout automaticky dle denní doby (či při vjezdu do tunelu) či ručně dle preferencí uživatele.

Tvůrci Map.cz na Facebooku ukázali i další chystanou funkci. Aplikace se časem konečně dočká dopravních informací, takže upozorní na nehody, mimořádné uzavírky nebo kolony, díky čemuž navrhne alternativní trasu. Vytíženost silnic je vidět na první obrázku v galerii. V aplikace ale funkci zatím nehledejte. Zatím ani nevíme, ze kterých dat bude Seznam čerpat. Zdrojů bude více, včetně těch sbíraných od uživatelů. Od Googlu (Waze) je ale určitě mít nebude.

TIP: Exkluzivně: Mapy.cz vyjely do ulic. V těhle místech budou fotit Panoramu

Co dalšího se chystá? Navigace dostane také 3D pohled, aplikace upozorní na radary a kamery a dorazí též podpora Apple CarPlay (Android Auto zatím nikoliv). Mapy.cz dostanou i nemotoristické novinky. Seznam postupně přidává nové zájmové body, nafotí novou Panoramu a třetina republiky bude pokryta novými leteckými mapami.

TIP: Mapy.cz se spojují s Booking.com. Zajistí ubytování po celém světě

Zdroj: Seznam

Mapy.cz dostaly tmavý režim. V noci nebudou oslňovat
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů