Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají

7

Seznam redesignoval Mapy.cz. Základní mapa se přiblížila té turistické. Nově má zvýrazněný reliéf, na mapě jsou zakresleny polní cesty, skály nebo názvy vrcholů. Zvýrazněny jsou státní hranice a také budovy, ty se dočkaly stínování.

Měnily se barvy. Dálnice již nemají zelené obrysy, ale jsou stejně jako u Googlu zvýrazněny sytě oranžovou. Cyklostezky na turistické mapě nejsou fialové, ale růžové a navíc čárkované. Změny zatím postihly webové mapy, v mobilních aplikacích k proměně dojde během léta.

Tip: Galerie: Google, Seznam, Bing, Apple, OSM a další. Kdo má hezčí mapy?

Seznam pro jistotu dodal i několik screenshotů, na kterých je vidět, jak Mapy.cz vypadaly před a po změně. Ne všechny jsou přesné. V nové podobě opravdu nejsou schované zastávky MHD, jak ukazuje první obrázek.

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  1. Jééé, je to nějaký zasekaný po zoomování na Prahu na chromu / win10… Mimo město ok – plynulý. 🙁
    Reliéf kopců je fajn, ale proč stínovat budovy? To považuju za chybu – zbytečně to rozptyluje když to není potřeba.
    Taktéž barva dálnic je chyba. Vždyť to teď splývá jak na googlu dřív to bylo hned přehledný.

    • přesně tak, děkuji za zmrvení použitelných map, jak dálnice které jsou teď téměř neviditelné, tak i vrstevnic. Já chápu že měští hošánci neví co jsou to vrstevnice, ale pro nás co s tím pracují dnes a denně je to nepoužitelné. Jediná zbývající mapa která se dá na sMapách používat je jen zeměpisná, ale i tam je zvýrazněná leckterá kravina místo toho aby tam byl namalovenej kostel a místní obecní úřad, dva nejdůležitější navigační body.

  2. Ty dálnice je katastrofa,, těžko oddělielné, nepřehledné. Stínování budov k ničemu, nevyniklé. Starší prostě o moc lepší. Co jde zkazit to se zkazí. Bylo to super , to co s tím udělalí je špatně.

  3. Takže nejpřehlednější mapy vůbec se jdou opičit po jedněch z nejhorších (Google). Vážně super. Mapy.cz jsem měl rád, používám prakticky jen je, protože jsou přehledné a ČR je v nich výborně zmapovaná včetně výletů a dalších drobností, které tvoří perfektní celek. Takto mi ničí web a aplikací, kterou přes léto používám nejvíc.