Seznam má nové 3D mapy i ve velkých městech. Podívejte se

1
Mapy.cz
Mapy.cz

Jsou to dva měsíce, co se na Mapách.cz objevily nové 3D mapy asi dvou desítek českých měst. Seznam výrazně zapracoval na technologii modelování budov a stromů, takže už se mohou rovnat i 3D mapám od Googlu nebo Applu.

Aniž by to Seznam oznámil, postupně mění 3D mapy i dalších městech včetně těch největších. Pokud si na webu mapy.cz aktivujete 3D pohled, v levém dolním rohu snad na všech místech Česka uvidíte, že mapa byla vytvořena v roce 2018.

Nedokážu posoudit, jestli jsou podklady (textury) i 3D modely všude skutečně nové, ale rozhodně ne všude byly zpracovány se stejnou pečlivostí. Obec Řitka poblíž Prahy stále vypadá, jako by se tamní budovy roztavily.

Tip: Jak v aplikaci Mapy.cz zapnout 3D mapu a Panoramu?

Praha, Brno nebo Ostrava vypadají velmi dobře, byť některé budovy připomínají slavný Tančící dům. Seznam si poměrně dobře poradil s Petřínskou rozhlednou i železnou džunglí v Ostravě. Dokázal také obstojně reprodukovat tvar brněnského AZ Toweru, ovšem připravil jej o střechu. Zvláštním případem je Zlín. Nové 3D mapy většinou všude používají velmi syté barvy, ale město proslavené klanem Baťů vypadá jako bez života. Budovy ale mají přirozené hranaté tvary.

Rozdíl v kvalitě letošního a loňského 3D ukazují první dva snímky v galerii zachycující centrum Místku. Na kvalitnějších mapách jako zázrakem vyrostlo mnoho nových výškových budov, kostel na náměstí Svobody, narovnaly se zdi atp.

Seznam má nové 3D mapy i ve velkých městech. Podívejte se
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

1 komentář