Kudy povedou dálnice a obchvaty? Mapy.cz vám to hezky ukážou

4

Mapy Seznamu se naučily další užitečnou drobnost. Pokud na nich vyhledáte termín „nové dálnice“ (nebo kliknete sem), zobrazí vám… nové dálnice. Ale také silnice I. třídy. Standardně jsou zobrazeny přišpendlenými body, ale když na ně kliknete, červeně se zvýrazní celý úsek a v popisu budou informace o tom, kdy se začalo stavět (nebo teprve začne) a kdy práce skončí. Ma Mapách.cz již byly plánované silnice vyšších kategorií zakresleny i dříve, šedé linky ale bylo snadné přehlédnout.

Stejné informace můžete najít také na oficiální mapě dopravniinfo.cz, kterou spravuje Ředitelství silnic a dálnic. Ta obsahuje mnohem více informací včetně různých uzavírek, silničních kamer apod., ale je také dost těžkopádná, pomalá, a ne moc přehledná.

Používáte mapy.cz?

Mapy.cz letos výrazně zlepšují navigaci pro auta. Již si poradí s řazením do jízdních pruhů, upozorní na překročenou rychlost a mají i noční režim. Navigace dostane také 3D pohled, upozorní na radary a kamery. Na zahrnutí aktuálních dopravních informací se momentálně pracuje. Seznamu data dodává společnost Intens a hledá ještě další poskytovatele. Vylepšení na dopravní mapě budou prvně vidět na webu mapy.cz/dopravni. Od září již Mapy.cz fungují i přes Apple CarPlay.

via Mapy.cz

Kudy povedou dálnice a obchvaty? Mapy.cz vám to hezky ukážou
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (63.51%) 57 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  • V čem jako ukazuje SEZNAM Googlu záda ?
   Já když třeba něco hledám na internetu a naši děti do školy, tak jdeme vždy do Googlu,
   protože Seznam nenajde nikdy nic, nebo minimum. Seznam je ostuda ve vyhledávání !!!!
   A jestli mapy mají takový či makový vzhled je úplně bezpředmětná záležitost, kdy potřebujete mapy ?
   Pro mě je prioritou vyhledávání a to na Seznamu opravdu nejde !!!

   • Seznam.cz neukazuje Googlu záda ve všech oblastech. Obzvlášť ne ve vyhledávání. Tady mezi námi není rozpor.
    Naopak Mapy od seznamu mě vyhovují mnohem více. Turistická mapa, větší kontrast barev, offline aplikace do mobilu, rychlejší webové rozhraní a pak spíše drobnosti, ale každý to může mít trochu jiné.

    • Mapy.cz nemají jen lepší kontrast, ale PODSTATNĚ podrobnější kresbu. Spousta uliček, zákoutí a jiných cestiček, v Google mapách jen šedá plocha. I budovy mají Mapy.cz mnohdy věrohodněji zakreslené. A to nemluvím jen o ČR, i v dalších evropských zemích mají Seznam mapy lepší podklady. Dřív jsem také používal výhradně Google mapy z podobné zaslepenosti — Email.cz je na houby, Seznam je na houby, tak na Mapy.cz taky kašlu. Jak jsem časem přicházel k rozumu a potřeboval se třeba v neznámém městě zorientovat, ale skutečně zorientovat, pustil jsem Google mapy záhy k ledu.
     Když pominu všechny funkce jako navigace, recenze míst, fotografie, 3D pohled, apod. tak zpětně mi čistě mapa jako taková přijde u Googlu dosti bídná — zejména velké měřítko. OpenStreetMap nebo HERE mapy něco mezi, ale zatím jsem neviděl nic moc lepšího než právě Mapy.cz.
     Možná je to i tím, že kartografie u nás má přeci jen delší tradici než např. v Americe. Kdyby se Seznam před 20 lety vytasil s něčím s úrovní Google map, tak Seznam už by tu možná dávno nebyl. Skoro každý by si v té době raději zalistoval ve starém autoatlasu. Dnes už by třeba uspěli — čas pokročil a s ním i všeobecné nároky na kvalitu, pečlivost, atp. Já jen doufám, že Mapy.cz zůstanou alespoň tak dobré jako dnes.

     Jinak offline mapy má i Google, ale dost neprakticky jde stáhnout jen nějaký určený čtverec. Není tak možné zabrat celou ČR, hlavně že se stáhne vše okolo. Na druhou stranu jsou Google spíše rychlejší ve smyslu velikosti přenášených dat. Na pomalém připojením je výhoda Googlu znát. Ale rozhraní jako takové (dopad na výkon zařízení) má opravdu rychlejší spíš ten Seznam.