Mapy.cz mají nové offline podklady a chystá se i něco k autonavigaci

3
Mapy.cz
Mapy.cz

Před měsícem Seznam vydal velkou aktualizaci mobilních aplikací Mapy.cz, teď k nim přidává i nové offline podklady. Rozdílová aktualizace nebyla možná, uživatelé musí stáhnout všechny offline mapy znovu. To jen v případě Česka znamená 500+ megabajtů.

Podle Seznamu přibyla spousta novinek, konkrétně ale zmiňuje jen tři. Mapy by se měly rychleji vykreslovat, u cyklostezek je nově kromě číselného označení i ikonka s kolem a do mapy se poprvé dostal názvy lesních cest.

Zajímavě ovšem zní příslib do budoucnosti. Mapy.cz na Facebooku tvrdí, že momentálně pracují na vylepšení autonavigace. Ta už je v aplikaci téměř dva roky, ale doposud zůstává funkčně očesaná a nemůže se rovnat Google Mapám, Wazu nebo specializovanému softwaru. Pořád je primárně zaměřená na cyklistiku nebo turistiku.

TIP: Panorama i v lese. Seznam chce nafotit všechny turistické trasy ČR

Seznam neřekl, co konkrétně chystá, fanoušci už ale poslali hodně návrhů. V aplikaci chybí noční režim, možnost u navigace vypnout kompas (aby nahoře byl pořád sever), řazení do jízdních pruhů, monitoring vytíženosti silnic a návrhů alternativních tras apod.

Mapy.cz mají nové offline podklady a chystá se i něco k autonavigaci
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.24%) 17 hlasů

3 KOMENTÁŘE

 1. … nemůže se rovnat Google Mapám, Wazu…

  Nemusí to být vždy pravda. Osobně, si trasu raději naklikám v mapy.cz na PC a přes přihlášení ji pak mám v mobilu tak, jak chci já. Na rozdíl od Google Map a Wazu je mapy.cz off-line a jedu skutečně tam kde chci. To u Waze není vždy pravda. Kudy pojedu nemohu v podstatě nijak ovlivnit. Mnohokrát mě GM i W tahaly přes boční uličky nebo i centra měst.

 2. Nastavit cestu si sice můžete, ale snadno se stane, že vůbec nezohledníte aktuálnost stavu provozu na cestě (uzavírky, kolony, atd). Já naopak využívám výhradně Waze, která my vždy dá na výběr ze tří tras a když mě po Praze vede uličkami, tak je to v 97% případů proto, že budu v cíli dřív. Vím o čem píšu. Mám s Wejzinou najeto už přes 60.000km . Netvrdím, že je bezchybná, ale pro časté ježdění je u mne na 1. místě.
  Mapy cz jsou velmi dobré na turistiku a kolo, ale pro auto je to pořád nepoužitelné. Výpočet trasy je špatný a při zkoušení se mi stalo, že mě to honilo na známé cestě naprosto zbytečně zkratkami, kde urazit kolo není žádný problém.

  • Souhlasim ze Waze je no.1 pro autonavigaci. Je to hlavne tim online sdilenim s ostatnima uzivatelama. Bohuzel je to ale nejhorsi aplikace po technicke (programatorske) strance. Nektere dlouhodobe pripominky ignoruji a vlastni aplikace je dlouhodobe zabugovana. Vse se toci kolem pripojeni na jejich servery. Casto se stava, ze aplikace vyhledava sit a pritom jiny program na internet normalne vidi. A kdyz neni online, tak je to normalni srakora. Nemoznost zacit navigaci, najednou se nektere udaje zmeni font na malinkaty. Nebo zmizi ikona nastaveni zvuku, …
   Tato stranka Waze je opravdu na skodu. Napriklad minuly tyden ve ctvrtek a v patek pri problemech T-M s datama nepouzitelna aplikace.